İngilizce CV için basit bir çeviri

Arkadaşlar bir satış perakende şirketinde işe başlayacağım ingilzice cv me şöyle birşey ekleyeceğim : " iletişim fakültesi öğrencisiyim.Yıllarca çeşitli firmalarda satış üzerine çalıştım.Yüksek lisansımı satış ve halkla ilişkiler üzerine yapmak istiyorum.İletişim becerilerimi ve analitik düşünme yetkinliğimi etkin bir biçimde kullanarak satış alanında ilerlemek istiyorum "

bu veya buna benzer bi çeviri yapabilirmisiniz ?

i'm currently studying in {X} university, faculty of communication. i've gained experience on sales by working at different companies for {Y} years. i'm thinking to do my master on sales and pr. i'd like to go forward and enhance my career on sales using my strong communication and analytically- thinking skills.

  • cinsiikinoktaustustesapik  (30.04.13 14:26:54)
As a junior/senior (hangi senendeysen) in the faculty of communications at x university, I blended my academic knowledge with valuable professional experience in sales & marketing. To specialize further in the field I am looking into attending a graduate school on sales & public relations.

By efficiently combining (fuse synth gibi güçlü kelimeler de kullanabilirsin burada ama çok klişe oldular) my technical and interpersonal(comm.) skills I am looking forward (excited/enthusiastic de olur) to proceed further in my career.
  • kuja  (30.04.13 15:14:12 ~ 15:23:04)