Breaking Bad hakkında...

Bildiğiniz üzere 11 Ağustos'ta 5. sezonun ikinci yarısı amc'de başlayacak. İki sorum var;

1. Bir bölümün torrent'e hd (1,5-2 gb olanlar) riplerinin düşmesi ne kadar zaman alıyor?
2. amc'de yayınlanan bir bölümün yayından sonra türkçe altyazısı ne zaman çıkıyor?

Dizi piyasasına talihsiz bir şekilde Breaking Bad ile girdim. O yüzden yayın tarihinden ne kadar sonra malum ortama düşüyor, altyazılar ne kadar sonra çıkıyor bilmiyorum...

Birinci sezonu bir gecede bitirdim. İkinci sezondan itibaren her gün bir bölüm yaptım. Ardından her gün bir bölüm izlemenin bile hayvani bir tüketme olduğuna karar verdim ve en son dördüncü sezon üçüncü bölümü izledikten sonra haftada bir bölüm izlemeye kadar verdim. işte bundan sonra kalan 18 bölümü haftanın cuma günleri izleyeceğim. Sizin anlayacağınız beşinci sezon ikinci yarı geldiğinde mevcut düzene (haftada bir bölüm) alışmış olmak istiyorum. O yüzden sordum bu soruları...

Dizi yayınlandıktan 1-2 saat sonra düşmüş oluyor torrente. Altyazı da yanlış hatırlamıyorsam yayınlandığı gecenin ertesi günü 4-5 gibi çıkıyor.

  • onexey  (30.04.13 12:07:53)
Yayınlandıktan hemen sonra torrent'i düşer. Bir gün sonra istediğin çekimini tertemiz bulabilirsin. İngilizce altyazılar da hemen bulunabiliyor ama Türkçelerinden emin değilim. Yine de çok uzun sürmez. İnsanlar hazır olda bekliyorlar sezonun devamını; birileri hemen çevirecektir muhtemelen.

  • milonguera  (30.04.13 12:09:53)
ertesi gün olmadan düşer hd ripler yüksek ve düşük kaliteli ayrı ayrı. breaking bad'in genel rip kalitesini hatırlamıyorum ama doctor who ve game of thrones'un, bölümleri yayınlandıktan birkaç saat sonra oldukça yüksek kaliteli ripleri düşüyor her zaman. aklında bulunsun belki hayatını daha fena karartmak istersin :)

ayrıca popüler dizilerin altyazıları da rip yayınlandıktan 3-4 saat sonra çıkıyor über çevirmenlerimiz saolsun <3
  • yuto  (30.04.13 12:09:53 ~ 12:10:43)