Eve kardeşimi aramaya gelen polisler?

Biraz önce kapı çaldı ve asayiş şubeden olduklarını söyleyen iki adam kardeşimi aradıklarını söylediler. Kardeşim 16 yaşında, devamsızlık sebebiyle bu dönem okuldan aldık, atılmaması için. Son zamanlarda evle çok fazla problem yaşayan, ağır bir ergenlik geçiren bir çocuk. Şu anda da evde yok. (Bunu devamlı yapıyor, gece sahilde filan sabahlayıp sabah dönüyor filan). Polislerin kimliklerine bakıp, polis olduklarını gördük, kardeşimi ne için aradıklarını sorduk, "okuldan atıldığı için" dediler?? Ne alakaysa? Bu saatte mi geliyorsunuz dedim, polis istediği saatte gelir dediler. Ben yarın sabah size getiririm dedim, bize bu akşam lazım dediler filan? Neler oluyor, bir fikri olan var mı? Kardeşimin telefonu kapalı. Bu da yeni bir şey değil. Biz arkadaşında kalmasına izin vermediğimiz her akşam yaptığı, kendince bir taktik... Oof of.

Olabilir. Hay amk.

  • pandispanya  (29.04.13 23:45:47)
sikayet gelmistir, kulak cekebilirler akliniza kotu seyler getirmeyin hemen.

  • Golgi  (29.04.13 23:46:25)
daha ciddi bi suç olabilir. darp, yaralama vb siz olayın ciddiyetini anlayıp ona haber verip kaçmasını sağlamayın diye okuldan atılma diye uydurmuş olabilirler.

  • xenophobe  (29.04.13 23:46:33)
olaya karışmıştır ifade verir çıkar. dert etme.

  • Kartonpiyer  (29.04.13 23:48:06)
büyük ihtimalle yaptı bi huysuzluk. polislik bişey.

umarım yoktur, gönlünü ferah tutmaya çalış. tanıdığın bildiğin arkadaşı varsa ara falan.
  • kerem555  (29.04.13 23:49:02)
al babanı da yanına, gidin bu polislerin geldiği karakola, komser ve üstü birisini bulun, olayın aslı astarı neymiş öğrenin.

  • [silinmiş]  (29.04.13 23:51:13)
ellerinde belge yoksa. ki yine de okuldan atılma sebebi çok saçma. hemen 155 i arayın hemde onların yanında durumu anlatın ve inandırıcı gelmediğini güvenmediğinizi söyleyip bir ekip isteyin. ekip gelene kadar da kapıyı açmayın. polisle sorun yaşadığınızda mutlaka 155 i arayıp bildirin çünkü telefonlar kayıt altına alınıyor ciddiye almak zorundalar.

  • andy kaufman  (29.04.13 23:51:16)
Okuldan atıldığı için polisler kimseyi aramaz. Bu işin arkasında başka ciddi olay var. Muhtemelen bir olaya karışmış kardeşin. arkadaşı karışmış kendisi de araya karışmış olabilir. gündüz vakti karakola gidin iyice öğrenin meseleyi.

  • inanmazsan inanma  (29.04.13 23:51:36)
xenophobe +1

gece sahilde sabahladıgı sandıgınız zamanlar çete suçlarına karışmış olabilir. bir tanıdıgımın aynı yaşlarda oğlunu sabah apar topar aldılar, evin her tarafını didik didik etmişler. çocuk gasp suçundan yattı bir süre.

yeni moda bu. 16-17 yaşında çocuklardan çete kurup, gasp, hırsızlık yaptırıyorlar. sizin kardeş de bu işlere bulaşmış olabilir. anlattıgınız gibi gece sahilde sabahlamalar falan normal değil, siz de de suç var.
  • dafuq  (29.04.13 23:52:33)
Sağolun arkadaşlar. Eve geldi. Hırsızlık yapmışlar, karakola gidicez, bundan sonraki gelişmeler hakkında fikri olan var mı?

  • pandispanya  (29.04.13 23:59:35)
cevap verenler yaptığı ypmadığından emin olmadığınız birşey için nasıl kaçsın diyorsunuz ben anlamıyorum? adam diyor ki ne halt yediğinden zerre haberimiz yok. e bu çocuk sokakta birini yaraladıysa ettiyse ne olacak?

  • Elena  (30.04.13 00:00:21)
ifadesini alıp savcılığa havale edecekler bildiğim kadarıyla.

  • inanmazsan inanma  (30.04.13 00:01:50)
tahmin ettiğim gibi hırsızlık yapmışlar çete olarak.

yapacağınız şey karakolda çok mazbut bir aile imajı çizip, polislerin nezarette çocuga kötü davranmamalarını sağlamak. eğer olay ciddi bir olaysa iyi bir avukat tutabilirsiniz.

bu olay bittikten sonra malum arkadaş çevresinden kopmasını sağlamalı; zorla okula göndermelisiniz. devamsızlık durumunu takip etmelisiniz. önümüz yaz, belki yaz aylarında memlekete falan gönderip o arkadaş çevresinden kopmasını sağlayabilirsiniz.
  • dafuq  (30.04.13 00:04:20)
ne gibi bir hırsızlık, niteliğini de yazar mısnız?

  • helios  (30.04.13 00:24:20)
hangi sehir? olayin icerigi nedir? ona gore bir avukat arkadasimi yonlendirebilirim, ucret konusunu da dert etmeyin

  • düşünüyorum öyleyse vurun  (30.04.13 00:30:36)
UYAP sms bilgi sistemini kullanmaya başlamalısınız. Çocuğun hakkında yürütülen başka soruşturma dosyaları da olabilir. Kovuşturmaya dönmeden takip iyidir. Çok geçmiş olsun...

  • aslagülümseyenbirkediyegüvenme  (30.04.13 00:40:46)
nasıl bir hırsızlık ??

  • taha1907  (30.04.13 00:56:00)
Yan siteden ps filan calmislar

  • pandispanya  (30.04.13 01:12:51)