5 dakika önce çamaşır makinası patladı ne önerirsiniz :)

20 yıllık makina dumanlar çıkarark intihar etti. ne marka öneririsiniz ? nası bişe alalım ?

arçelik var bize en yakın arçelik öneriri misiniz ?

siemens.

  • enkolaykullaniciadi  (29.04.13 17:32:36)
samsung'un fırçasız motor olan bir modelini öneririm.

fırçalı motorlar ses yapıyormuş, fırçasız motorlar sessiz çalışıyormuş. bütün çamaşır makinelerinde geçerliymiş,haberiniz olsun :)
  • physcos physcos  (29.04.13 17:33:07)
Samsung.

  • [silinmiş]  (29.04.13 17:33:17)
eğer zaman sizin için önemliyse mutlaka kısa programı (max. 30 dak.) olsun, hatta bende 15 dakikalık kısa programı olan bir makine var, özellikle yazın 1 kere giydiğim tişörtleri o programda yıkıyorum sudan, deterjandan ve zamandan epey tasaaruf ediyor.

sıkma devri çok seçenekli olsun (0-200-400-800-1000 gibi) çamaşırın türüne göre devrini seçin çamaşırlarınız ziyan olmasın.

ikisi bir arada olmasın; hem kurutma hem yıkama... bir makina 1 işi yapsın...ikisi bir arada olunca verimli olamayabiliyor.

aile yapınıza göre kazan büyüklüğü olsun; yalnızsanız ve uzun süre iki kişi olmayı düşünmüyorsanız 5 kg kazan, büyük bir aile için 7 kg kazan iyidir. yalnızım ama büyük eşya yıkamaya çok ihtiyacım oluyor (battaniye, kilim v.b) diyorsanız yine büyük kazanlı bir şey alın...

aklıma ilk gelenler bunlar.
  • balik kraker  (29.04.13 17:35:43)
bende samsung aldım memnunum şimdilik

  • Angelismeee  (29.04.13 17:36:30)
yedek parça ve garanti sonrası uygun fiyata destek alabileceğiniz bir marka tercih edin.. beko öneririm şuan tüm beyaz eşyaları onlardan aldık..

  • synche  (29.04.13 17:36:46 ~ 17:38:20)
lg çok güzel.

  • soulfree  (29.04.13 17:38:36)
samsung +1

  • loveinaflipbook  (29.04.13 17:40:25)
arçelik gümledikten sonra hotpoint ariston aldım ve çoook memnunum. iki yıldır kullanıyorum gerek sessiz oluşu gerekse tasarrufu programları vs si her şeyi çok güzel.

edit: şunun 9 kg lık gümüş renkli modelini 1100 e almıştık. diğer bütün özellikleri aynı, sadece renk ve kilosu farklı.
www.hepsiburada.com
  • yue  (29.04.13 17:40:47 ~ 17:44:16)
Siemens kullanıyorum memnunum. Öncesinde Samsung vardıi ondan da memnundum. Vestel alma da ne alırsan al diyor herkes.

  • arnatuile  (29.04.13 17:43:03)
9 yıllık arçelik makina var. daha servis gelmişliği yok eve. arçelik iyidir.

  • mattiadestro  (29.04.13 17:44:49)
samsung dan çok memnunum.

edit: 3 sene oldu, alırken ben bunu 20 sene kullanırım diye almadım. günümüz koşullarında 20 sene dayanacak makine yapılacağını sanmıyorum ayrıca teknoloji gelişiyor 5 sene sonra daha çevre dostu bir teknoloji çıkarsa onu alırım. ben ihtiyacıma/bütçeme en uygun, enerji ve su tüketimi az olan makineyi seçtim. bütün elektrikli ev aletlerimi alırken de bu şekilde davranarak aldım bana bir markadan şaşmamak düşüncesi ve bir şey alırken aman o işe odaklanmış markanın ürününü alayım düşüncesi çok saçma geliyor, nasıl olsa biraz da şans işi, en iyi denilen elde patlayabilir, en kötü denen evladiyelik olabilir.
  • irbat  (29.04.13 17:46:33 ~ 30.04.13 05:34:18)
arçelik,vestel ve bilumum koreli den uzak durman iyi olur.bosch un almanya üretimi olan modellerinden alabilirsin.
daha uygun fiyatlı profilo ve gorenje olabilir.

  • yekzeq  (29.04.13 18:03:51)
Arçelik'te üretim safhasında makina mühendisi olarak çalışmış arkadaşımın deyişiyle: asla arçelik almayın! adam diyor ki, gözümün önünde üretim bandında makina düştü ve kozmetik olarak düzelene kadar dövdüler. normalde böyle meselelere önem veren kurumlarda üretim esnasında bu tip makinalar doğrudan egale edilirken bunlar satışa hazır hale getiriliyor. bu sebeple de hatalı olma olasılığı artıyor.

  • sanal hayvan  (29.04.13 18:10:34)
arçelik alma +1

eski kalitesi yok malesef. ne aldıysak hiç memnun değiliz, fırınıma 3. kez servis çağıracağım. ekmek yapma mak. sı aldım bir heves altında made in china yazıyor. 3. ayında o da servise gitti ve daha kötü şekilde geri döndü. ardından tekrar gitti falan. buzdolabını da en kısa sürede hotpoint le değiştirmeyi düşünüyorum gürültüsünden bıktık çünkü. bu arada bu makinaların en eskisi 3 senelik.
  • yue  (29.04.13 22:44:35)