Entry puanlamasındaki akılalmaz mantık hatası

şu entrym: eksisozluk.com
ve şu entrym: eksisozluk.com

her ikisini de dün, çok kısa süre farkla yazdım.

alttaki entrym dünün en beğenilen entrylerine girmiş. yani mantıken üstteki entrymden daha çok olumlu oy almış.

ama üstteki entrym profilimdeki en beğenilen entrylerin zirvesine çıkmış.

inanılmaz mantıksız değil mi yau?

en başta bu entrynin günün en beğenilenlerine girmesi mantıksız.

yanlış anlaşılmasın ama bu entry günün en beğenilen entrysi olduysa sözlüğün vay haline.
  • sifirin altinda  (29.04.13 10:37:33 ~ 10:38:10)
ha mantik yavas yavas geri gelmeye basladi.

(tamamen teorik ve muhtemelen bir iki cup kahveden sonra degisebilecek bir teori ile)

en begenilenlerin mantigi belki de: en cok + en az - oy almis olandir.

eger boyle ise ustteki entry belki 1 trilyon + 700 milyar - oy almistir.
alttaki entry ise 1 milyon + 100 - oy almistir.

teorik anlamda tutarli oldu bence.
  • Argaeos  (29.04.13 10:43:31)
@sıfırın altında +1
Bu entarinin dünün en beğenilenlerine girmesinde bir mantık hatası var gibi diğer durum ise belki diğer entry 00:00 sonrası daha fazla oy almış olabilir ya da sözlükte bug var ki hiç olmayan bir şey değildir kendisi.

  • lunedor  (29.04.13 10:46:40)
mantıksızlık değil, en beğenilenler kısmında belirli bir limit var bildiğim kadarıyla, 2-3 eksi oy aldı mı o listeye girmez, girdiyse düşer.

dünün en beğenilen entry'lerine giren entry daha çok şukela almış ama şu entryrm dediğin entry'den daha çabuk eksilenmiş olduğundan en beğenilenler listesine bile girmemiş.
  • ocanal  (29.04.13 10:56:49)
@ocanal ben bilmisim sayilir mi peki bu durumda?

  • Argaeos  (29.04.13 10:58:03)
@Argaeos

algoritmasını zaten net olarak bilen yok, seninki de doğru olabilir. ama yine de gözlemlerime dayanarak bunun çok eksi - az eksi şeklinde değil de belirli bir sayıdan fazla eksi alanlar en beğenilenlere giremez şeklinde olduğunu düşünüyorum.

çünkü çoğu zaman bir tane en beğenilen entry'i eksilediğiniz zaman listeden düşüyor doğrudan, gerilemiyor.
  • ocanal  (29.04.13 11:02:33 ~ 11:03:08)
@sıfırın altında, hocam zaten ben de pek memnun değilim. ama girmiş yani yapabilceğim bir şey yok. orada sıradan bi program yorumu yapıyordum.

  • kamera motor  (29.04.13 11:17:14)
aynısı arkadaşımda var. günün hatta haftanın en beğenilen entrysinin bulunduğu başlıktaki alelade bir entry var. o yok.

ben de şöyle düşünüyorum. "bunun nesi en beğenilen" deyip eksileyen vardır. herkes böyle düşünüp eksi verir ve entry listeden çıkar. tabi deb olarak kalıyor. oysa öteki entry göz önünde olmadığından ve iddiası olmadığından kimse ellemez.

bununla ilgili bi entry vardı komik ama hatırlayamıycam şimdi.
  • supergirl  (29.04.13 13:33:16)