o bitter çikolata size nasıl acı gelmiyo

çok yiyince bünye mi alışıyo.veya ilk yiyişte damak tadınıza uyuyor mu.özellikle hastaları var.nedir olayı

Soruna cevap olmayacak belki ama ben de senin gibi düşünüyorum. Acı bildiğin.

  • otonom  (29.04.13 02:11:59 ~ 02:12:06)
valla hayatta yiyemem. birkaç defa denedim, sevmeye çalıştım olmadı. gerçekten acı.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (29.04.13 02:13:33)
tamamen agiz tadi, sevmiyorsan sevmiyorsundur. ben de cogu markanin bitterini bile yiyemem cunku fazla tatli gelir, o sizin aci dediginiz benim sevdigim tat mesela.

  • marin  (29.04.13 02:20:04)
Çay, süt ya da kahve ile mis gibi oluyor, misss... :-)

  • metal revolution  (29.04.13 02:21:56)
valla hiç de acı gelmiyor. ilk yiyişimde de hiç acı gelmedi. hatta oh be çikolata buymuş dedim hastası oldum. ağzıma bitter girdiğinden beri normal çikolataya tahammül edemiyorum, iğrenç berbat bir şey gibi geliyor sütlü bol şekerli çikolata. hatta bitter'in bile en az %70, %80 filan olacak aşağısını yiyemiyorum.

  • rotten head  (29.04.13 02:24:47)
ben de kahveyi sek icenlere sasiriyorum inanir misin.

  • bohr atom modeli  (29.04.13 02:39:23)
ben hayatımda türk kahvesi içmedim acı diye.benim bitteri yiyememem normal de bi millete sorıyım dedim

  • balllooon  (29.04.13 02:41:40)
damak tadı bu herkesin acı eşiği farklı

  • nunishuris  (29.04.13 04:24:06)
ülker, eti falan değil de şöyle kaliteli bir bitter yerseniz o zaman hastası oluyor bırakamıyorsunuz. bir ara bitterden başka bir şey yiyemiyordum. o da en az %70-80 falan olacak yani. gerisi alışmaya kalıyor.

  • ozdek  (29.04.13 08:52:49)
bitter candır. Evet, Lindt'in %99 bitterini ben de yiyemiyorum ama %85'lik olanı pek güzeldir mesela. Bir de incesi daha iyi, eti karam falan aşırı kalın, boğuyor insanı. İnce kaliteli bir bitter gerçek çikolata tadını verir, bir parçası neredeyse günlük enerji sağlar. Ayrıca tabii daha sağlıklıdır, öyle bir endişeniz varsa.

  • whoosie  (29.04.13 09:04:11)
kakao orani arttikca hem daha saglikli olur hem daha cok mutluluk verir. kakao mutluluk hormonu salgilatir. kucuk bir parcayi agzina atip emince guzel oluyor, diger cukular gibi catir catir ben de yiyemiyorum.

  • eick  (29.04.13 10:26:27)
ilk başta ben de sevmemiştim acı olduğu için ama sonra alıştım.şimdi sütlü çikolatayı yiyemiyorum

  • anection  (29.04.13 13:34:38)
sütlü de çok şekerli geliyor bana mesela. piyasadaki markalar hiç acı bile değil. %70lik lindt alın acı görün :)

  • supergirl  (29.04.13 13:37:53)
görüyorum ve arttırıyorum;lindt %85 excellence dark bağımlısıyım.

diğer markaların bitterleri sonderece şekerli ve yağlı geliyor, yiyemiyorum :(
  • balik kraker  (29.04.13 14:18:57)