[]

Anadolu'yu simgeleyen şekiller...

Hangileridir? Bir logo çalışmam gerekiyor da, link verirseniz süpper olur!
 
link yok ta fikir vereyim.

eski dokuma kilimlerdeki desenler, hitit güneşi, çift başlı kartal gibi şeyler olabilir yanlış anlamadıysam soruyu.

edit: kilimlerdeki desenlerderken evet eli belinde (ben de yeni öğrendim)desenini söylemiştim.
  • Skey295  (28.04.13 14:47:33 ~ 18:20:57) 
anadoluyu simgeleyen şekiller burada yaşamış devletlerin bıraktığı olur anca diye düşünerek çift başlı kartal diyoree www.google.com.tr


  • cecilia  (28.04.13 14:48:55) 
  • bi sey dicem  (28.04.13 14:49:02) 
bu olabilir bence..
upload.wikimedia.org

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (28.04.13 14:51:14) 
Çift Başlı Kartal, bunu hep Anadolu'nun, özellikle de orta-güney Anadolu'nun simgesi olarak düşünmüşümdür. Bizans ve Selçuklu gibi Anadolu devletleri tarafından da kullanılan bir simge.

Hitit Güneşi de aynı derecede önemli tabi ki.
  • tyraen  (28.04.13 14:59:58) 
  • cosa nostra  (28.04.13 15:00:51 ~ 15:01:13) 
ankaraheykelleri.files.wordpress.com

ne zaman görsem ankara gelir aklıma
  • zazazaraeta  (28.04.13 15:22:23) 
anadolunun simgesi eli belindedir bence
www.google.com.tr

olmadı hitit güneşi, o da olmadı çini motifi, o da olmadı çift başlı kartal o da olmadı aslan (anitkabirdeki aslanlı yol da oradan esinlenilmişti galiba)
  • halanne  (28.04.13 17:42:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.