sözlük-duyuru zirvesi viyana

sevgili viyanali sözlükcüler ve duyurucular,
önümüzdeki haftalarda bir viyana zirvesi yapmayi planliyoruz.
sözlük kullancilari detaylari ayrica suradan görebilir:
limon.6degreesunder.com
mekan ve tarih önerilerine acigiz.
sorularinizi burdan veya sözlükten bana ya da serabetana iletebilirsiniz.

edit: tarih simdilik 24 mayis olarak belirlendi.

kendime not minvalinde; gelmeyi düsünen/degisilik olunca haber verilecek duyuru kullancilari listesi:
VickVickyVale
kedidir o kedi
corazon valiente
burka
sivrisinek

paris olsa olmuyormu?

  • Kartonpiyer  (28.04.13 21:57:15)
paris zirvesi icin dahinnotha ile iletisime gecebilirsiniz, kendisi burayi da kullaniyor olmali.

  • shi aila  (28.04.13 22:01:31)
ucak ve konaklama ücretlerimi karsilarsaniz oralarda da zirve düzenlerim, sorun degil benim acimdan..

  • shi aila  (29.04.13 17:57:07)
tamamdır, antwerpte bi zirve düzenleyelim o halde :)

  • tahret muslugu  (30.04.13 15:29:46)
viyana'dan olan kimse yazmamış :D tarih fark etmez de mekan olarak siz ne düşünüyorsunuz? açık hava veya kapalı ortam mı? açık hava iyi olur bu havalarda,
strandbar herrmann veya bi park yeşilliklerine oturulabilir. kapalı mekan olarak 7stern iyi olur..

  • VickVickyVale  (30.04.13 20:27:34 ~ 20:28:00)
@musluk
iste bana böyle seylerle gelin :)

@vicky
tarihi simdilik 24 mayis olarak ayarladik, mekan henüz belli degil. ama ben de acik hava taraftariyim. grinzing'de bir heurigen olabilir ya da altes akh'da ambulanz ya da yine kanal kenarinda adria veya museumsquartier. secenek cok. katilacakler hele belli olsun, mekana hep beraber karar verilir.

@ivett²
olsun tabi, olmasin diyen yok.
  • shi aila  (30.04.13 21:20:18)
haziran sonu olaydı mini zirve yapabilme planı yapma ihtimalimiz olabilebilirdi ya ya.

  • lunedor  (01.05.13 00:16:04)
Seattle zirvesi de olsa cok sevinecegim.

  • compumaster  (01.05.13 00:42:29)
çorum zirvesi yok mu :(

  • mahsunkul  (01.05.13 17:07:07)
yer olarak önerilerim de

cafe schwarzenberg
cafe central
cafe landtman
mozart cafe

bunlarin tarzini begenen olur begenmeyen olur diye düsünerek

piknigimsi havada donauda yapabiliriz,
sehir icinde olsun denirse burggarten da kilimi serer otururuz.

bar ya da buna benzer ortamlarda bence cok iyi muhabbet edilemez , strandbarda bence öyle oturma yerleri cok egreti, yamuk yumuk kaliyo insan kumlarin üstünde.

ek öneri stadtbräu schwarzenberg de yemekler güzeldi, hemde üst katinda rezervasyon yaptiriliabilir güzelce. burasi digerleri kadar gösterisli degil ama katilimi sayisina göre güzel olabilir ek olarak siyah biralarida bence baya hos.
  • serabetan  (01.05.13 20:38:05 ~ 20:42:41)
eksi de viyana basligina da biseyler karaladim güncel olarak gözüksün, o sirada gezgin sözlükcüler varsa görsün diye, limon linki ekleyemedim giris an itibari ile sorunlu oldugundan.

  • serabetan  (01.05.13 20:48:49 ~ 20:59:34)
izlanda zirvesi yok mu ya?

  • inancsiz deve  (02.05.13 22:59:34)
charlie p's de olur bence. guinness falan iceriz. kapi onlerinde masalar da var.
www.charlieps.at

ayrica yemekleri de muazzamdir.
  • düşünüyorum öyleyse vurun  (03.05.13 17:24:29 ~ 17:24:45)
Aslında ben de gelmek istiyorum ama Linz'de yaşıyorum. Shi aila ile konuştum galiba tarihler uymıcak bana gibi... :/

  • burka  (04.05.13 11:16:08)
ben de varim. acik hava daha iyi olabilir.

  • engel  (04.05.13 16:10:10)
gezi parkina destek icin viyana'da bulusuyoruz:
www.facebook.com

  • shi aila  (31.05.13 18:54:11)