Google chrome bunu nasıl yaptı?

merhaba tanzanyalılar

verdiğim resimde google chromenin ana sayfasına bir arama şeysi geldi bunun nerden geldigini bilmiyorum vede nasıl geldigi hakkında hiçbir fikrim yok ama müthiş bir şey oraya aradığım kelimeyi yazınca direk ekşideki sayfası çıkıyor.bu harikulade şeyi nasıl becerdimde oraya koydum onu bilmiyorum.bu neyin nesidir neyin fesidir nerden geldi oraya?

büyük resim boyutu içim : i39.tinypic.com

varsayılan arama motoru linkine sözlüğün adresi yazılmış.

edit: ego da nal gibiymiş.
  • teritori  (13.02.09 00:28:58 ~ 00:30:12)
chrome hiç kullanmadım ama o sayfayı sık ziyaret ettiğiniz için öyle bir şey yapıyor olabilir.

  • sanal uyku  (13.02.09 00:29:51)
varsayılan arama motoru google.

i43.tinypic.com
  • bagcivan  (13.02.09 00:31:48)
chrome kullanmadım ama sallıyorum. history'yi de opera'daki speed dial olayı gibi ilk ekrana getiriyor olmasın?

  • phonex  (13.02.09 00:35:58)
seçenekler, temel bilgiler, varsayılan arama,,
oradan ayarlayabilirsiniz..
ve evet, google her zamanki gibi aşmış..
  • erostrada  (13.02.09 01:19:57)
Firefox'ta ekşinin arama motorunu eklemekle aynı şey. Opera'cıların "o özellik zaten opera'da var" demesi gibi oldu bu :)

  • edge_nabby  (13.02.09 01:31:14)
mantığıma yatan @sanal uyku'nunda dedigi gibi sık kullandığım için oldugu.varsayalan arama moturu google ama ekşinin arama motoruda ekli hatta daha fazlasıda var.bence bu arama motorlarından sık kullandığımız oraya geliyor.@erostrada dediği gibi google aşmış..

  • bagcivan  (13.02.09 01:43:40)
sözlük, arama motorlarını ve bilimum botları sözlükteki arama fonksiyonundan haberdar ettiği için doğaldır otomatik alması.

hatta : sozluk.sourtimes.org

<AdultContent>evet aminakodugum</AdultContent>

ilahi ssg :)
  • tsllbn  (13.02.09 06:27:02)
evet firefoxta falan da var. ama firefoxa eklemek için bir miktar uğraşmanız gerekiyor. krom her şeyi kendisi halediyor. mesela bence ingilizce wikipedia, almanca wikipedia, paticik.com arama şeysileri kendinden mevcut.

ayrıca da mrtksn ın da dediği gibi tab ile de arama yapılabiliyor.
  • murtaza koptagel  (13.02.09 13:59:58)