Kariyer yapılabilecek havacılık üstüne firmalar

Arkadaşlar yurt dışında havacılık ve uzay sistemleri üzerine eğitim almaktayım. Bu son senem ve kısmetse 1 seneye denkliğimi alıp askerlik görevimi yapıp Türkiyede özellikle merkezi şehirlerin herhangi bir yerinde yükselebileceğim bir firma bakınıyorum da sizce nerelere başvurmam gerek? Bilgisi olan yada öneri sunacak herkese şimdiden minnettarım

Bir de hangi detaylara dikkat etmem gerek neleri öğreneyim nelerle meşgul olayım kabulu garantilemeye yaklaşmak için (örn : meslek dilinin ingilizce olması gibi )

Başta toy bir mühendis olacağım için ilk 1-2 sene kadar düşük maaş falan olabilir yani öğreneceğiz sonuçta işi :)

aselsan - tai - tubitak uzay

  • mazungu  (23.04.13 00:37:34)
Almanya'da gibi gördüm seni. Raum - Luftfahrtechnik'çilere aşırı özenmiştim EADS'e teknik geziye gittiğimizde :) Git EADS'e başvur dostum. Alman-Fransız-İspanyol olmayanlara 2. sınıf muamele ettiklerini duymuştum bizzat ama en azından bir staj verirler gibi geliyor. EADS'te stajdan sonra alır başını yürürsün hacıt. -BENCE-.

Ha girişte pasaportunu teslim ettiğin bi tesiste çalışmak kasar dersen buraya geleceksin mecburen TAI falan kasacaksın.
  • roket adam  (23.04.13 00:54:30 ~ 00:56:54)
Yok dostum Kievden Ntuu Kpi mezunu gibi bişeyim :)Ama dile yatkınlığım var olmadı bir yere idareten girip kendimi geliştirerek yurt dışına tekrar çıkmak aklımın hep bir kenarında

  • maschinengewehr  (23.04.13 02:16:17)