Borsa hakkında her şey?

Üniversite öğrencisiyim kendi çapımda yatırımlar yapıyorum ve borsa da hep aklımda olan bir şeydi, bi kac bununla ilgili seminerlere katılmıştım dikkatimi daha da çekmeye başlamıştı fakat detaylı olarak bu konuyu bilmiyorum yanı mesela 50-100 tl ile de girilebilir mi? girmek istesem nasıl başlıcam ve hangi şirketlere yönelicem şirketler hakkında bilgileri nereden edinicem? 50 tl ile kazancım veya kaybım ne olur ? fazla bir şey kazanma amacında değilim sadece denemek istiyorum bu konuda tüm bilgilerinize ihtiyacım var ne biliyorsanız paylasabilirsiniz:)
Teşekkürler..

@divit amacım borsanın işleyişini test etmek, insan işin içinde olunca daha kolay anlayabılıyor yoksa küçük mevlayla kazanılmayacagı kesin.

  • esinikaybetmiscorap  (22.04.13 23:57:38)
imkb'de 2 haftalık eğitim şeklinde staj var ona katılsana.
hem oradaki çalışanlarla, brokerlarla konuşursun.

ya da yatırım hesabı aç, 4-5 lot al.
  • leadzeppelin  (23.04.13 00:11:42 ~ 00:13:17)
bir şirketin hisse senedini ucuz fiyattan alıp yükselince satıyorsun. hisse senedi o şirketin ortaklı belgesi. değerleniyor, değeri düşüyor. olay o değeri neyin düşürdüğü neyin yükselttiği. ekonomide birbirinden alakasız görünen her şey birbirini etkiliyor, bunun ölçülebilenleri ve ölçülemeyenleri var. ölçemediklerini öngördüğünde yani tahmin ettiğinde başlarının yapamadıklarını yapmış oluyor ve tahmininden, öngörülerinden para kazanmış oluyorsun. fakat her şey yolunda gitse bile dedikodu denen bir olay mevcut. risk var.

senin yerinde olsam ziraat bankasında bi yatırım hesabı açarım, ilk aşamada bankanın fonlarını alır satarım. kaybetme olasılığı da yok gibi bir şey. işlem yapmış olursun hem.

bu kadar anlattın sen uğraşıuyormusun dersen, hiç bulaşmıyorum derim. limon alır satarım daha iyi.

kolaylıklar dilerim, enerjini yitirmeden devam :)
  • karlmarx  (23.04.13 00:20:39)