[]

Adobe: kurgu/hafıza sorusu. (Bitirme projesi hassasiyeti mevcut)

Arkadaşlar gerçekten acil yardımınıza ihtiyacım var.
Kardeşimin bitirme projesini kurgulamaktayız windows işletim sisteminde, adobe premiere 2.0 programı ile. Videoları parça parça ekliyoruz kurguda ilerledikçe. Ve lossless avi formatındalar. 40 video parçası 11gb yer kaplıyor masaüstünde. Daha önce başka formatlarda çalışmıştım (kalite düşüktü) yine aynı programda ama hiç hata vermemişti böyle.

Şu an 7dk oldu toplam video süresi. Ve her programı açışta, adobe düşük sistem hafızasında çalışıyor, kaydederek ilerleyin diyor. Öyle yapıyorum zaten. Enter'a basıp renderla dediğimde ise "video preview error: error compiling movie. Out of memory" diyor. Kaydetmiyor artık hiçbir şekilde yeni video ve işin kötüsü dışarı da aktaramıyorum bu yaptığım kısmı. Lütfen yardım edin :l Pc'de C'de 27, E'de ise 38GB boşluğum var bu arada.

 
ayarlara girip ctrl k galiba memory kısmından ayrılan memory'yi artır olur. not: photoshop'tan yola çıkarak öneriyorum belki premiere'de yoktur.


  • nebookyn  (22.04.13 23:42:29) 
ayarlarda hafiza kullanimiyla ilgili bir ayar olmasi lazim. genelde ordaki oran %50'dir onu yukseltirseniz en azindan videoyu kaydetme sansiniz olur saniyorum. ayrica bilgisayarda hafizadan yiyen butun diger acik programlari ve servisleri felan kapatin derim.


  • tasa oturma soguk ceker  (22.04.13 23:47:09) 
Niçin lossless avi çalışıyorsunuz, hiç gerek yok. kalite kaybı olmadan h264 codec'i ile çok düşük boyutlarda render alabilirsiniz ki profesyonel projelerde de bu şekilde render alınır.

vimeo.com

yukarıdaki video'da after effects için anlatmış ama premier'de de aynı şekilde olması lazım. o şekilde render alıp abartı boyutlarda çalışmaktan uzak durun.
  • low-life  (22.04.13 23:49:16 ~ 23:50:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.