Çif monitörde tek monitöre dönüş

Merhaba,

Ofiste işimiz gereği çift monitörle çalışıyoruz. Ama bazen laptopu eve götürdüğümde, 2. monitörde açtığım bazı programlar 2. monitör olmamasına rağmen sanki varmış gibi orada açılıyor. Ne yaparsam yapayım bir türlü laptop ekranına getiremiyorum. Eskiden XP'de falan programın görev çubuğundaki yerine sağ tıkladığımda "taşı" diye bir seçenek çıkardı. Şimdi kullandığım Win7'de böyle bir seçenekte yok.

Yok mu bunun bir çözümü ?

taşı vs. için shift + sağ tık yapabilirsiniz. kalıcı bir çözüm gelmiyor ama aklıma.

  • talemon  (22.04.13 14:54:22)
tasimak istedigin pencerede iken:
windows tusu + shift + sol veya sag tus combinasyonunu deneyebilirsin.

  • tonakai  (22.04.13 14:54:25)
fn+ f1 tuş kombinasyonunu denediniz mi ?

  • empati kuramayan psikolog  (22.04.13 14:54:39)
normalde tek monitore dustugunde tum pencereleri oraya tasimasi lazim. tek monitor oldugunu anlamiyor sanirim. windos tusu + P kombinasyonu ile sadece bilgisayar dersen, tum pencereleri toplamasi lazim

  • crucio  (22.04.13 14:56:44)
@crucio, olmuyor malesef. Aslında OS tek monitörde olduğunu anlıyor. Şöyle ki: ofiste çif monitör çalışırken bazı dosyalar, kısayollar vs. diğer monitörde. Eve gelince hepsini laptop ekranına ptopluyor. Olması gerektiği gibi yani.

Ama Ofiste sürekli 2. ekranda kullandığım programları evde açınca sanki 2. ekran varmışcasına orda açıyor salak şey :).
  • arnatuile  (22.04.13 15:05:00)
Benim lenovoda FN+F3 tuş ekran geçişleri bir bakın isterseniz

  • maschinengewehr  (23.04.13 04:21:59)