Dövme Konusunda..

Arkadaşlar dövme yaptırmak istiyorum. Yaklaşık 2 senedir aklımda bu. Öyle bir şekil falan değil, bir at, bir de yazı. İkisi harmanlanacak falan.
Aşağı yukarı ne kadar maliyeti olur? Avuç içi kadar olacak. Yuvarlak şekilde.
Siyah renk düşünüyorum. Renkli de olabilir ama söylediğim gibi, gösterişten ziyade, kendimle alakalı bir durum.
Omza falan yaptırmayacağım. İnsanların (özellikle de ailenin) görmeyeceği bir yere yaptırmak istiyorum. Kollar da olmaz.

Acaba koltuk altının 1 karış altına vücuduma yaptırsam ne kadar acı verir?

Bir de bu işi iyi yapan birilerine ihtiyacım var. Öyle amatör olsun istemiyorum. Sonuçta bir ömür taşıyacağız bunu üzerimizde.

2 dövmem var, biri son 2-3 kaburgamın üzerinde tam yanda diğeri de belimin 3-4 cm yan tarafında

o kaburgalardaki fena acıdı, diğeri ise gıdıklanır gibiydi. şunu da söylemek isterim ki acı eşiğim epey yüksektir
  • la noix  (22.04.13 11:26:28)
Benim iğne fobim var aslında. Vücuda iğne girdiğinde soğuk soğuk terliyorum. Ama idare ederim diye düşünüyorum. Sonuçta kocaman bir dövme olmayacak.
Ama söylediğim gibi, önemli olan düzgün birinin yapması.

Ben Afyon'da oturuyorum ancak bunun için İstanbul'a, Ankara'ya, İzmir'e ya da Antalya'ya gidebilirim. Sıkıntı olmaz.
  • mahsunkul  (22.04.13 11:30:11)
Aradiginiz kisi Coskun Sakre'dir. Turkiye'nin en iyi dovmecilerindendir kendisi, tavsiye ederim.

  • pokepoke  (22.04.13 11:32:08)
dövmenin fiyatı internette sorulur mu arkadaşım yapandan yapana değişir kalitesine bağlı

  • KidLazer  (22.04.13 11:34:08)
Birçok dövmeci önerebilirim,hepsi de işinin uzmanıdır.
Kendi dövmelerimi yaptıracagım adamların linklerini atayım,başka istersen gönderirim. :)
O dövmenin bitmiş halinin fotografını görmenin mutlulugu bize yeter! :)

Can Gürgül İzmir/Narlıdere
www.facebook.com

Luba Goldina İzmir/Alsancak
www.facebook.com

Danny Garcia Nofriend Kadıköy
www.facebook.com

Ayrıca fikir iyiymiş :)
Yürü be! :)
  • kokhucre  (22.04.13 11:38:03 ~ 11:40:09)
  • yazbitmesinsipidikterlikdolabagirmesin  (22.04.13 11:42:52)
Arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim. Öncelik yakın olan yerler olacak bu durumda :)

Avuç içi büyüklüğünde bir at kafası, üstüne bir yazı, altına başka yazı. Cover'layacak şekilde. Oval bir dövme olacak.
Ancak bunu vücudun neresine yaptırmak mantıklı olur? Dediğim gibi fazla görünsün diye yaptırmıyorum.
Acı eşiğim konusunda yazmıştım; vücuda iğne girdiğinde soğuk soğuk terliyorum. Bayılacak gibi dahi olduğum oluyor.

Bir soru da şu; renkli/renksiz? Hangisini önerirsiniz?
  • mahsunkul  (22.04.13 12:20:40)
Hasan Ataoğlu'nu bir araştır derim facebooktan ekleyince kabul ediyor. değişik bir adam sen ona ne istediğini söylersin o en güzel nasıl oluyorsa onu yapar senin istediğini birebir yapmaz ayrıca canı sıkılınca bugün git yarın gel der enteresan ve iyi bir adam tam anlamıyla bi sanatçı

  • KidLazer  (22.04.13 14:56:47)
Değişik adamlarla işim olmaz yahu :)

  • mahsunkul  (22.04.13 15:40:58)
hemen kotuk altında bir dövmem var, yan karın da diyebiliriz. korkuyordum ama hiç acımadı. cızır cızır bir his oldu sadece.

ben de pek görmediğimden var mı yok mu unutmuş gibiyim. en güzel yer orası bence.
  • inawen  (22.04.13 17:44:31)
fahrettin demir ve cüneyt kolata var kadıköyde. ben de daha önce yapılmamış bir şekil götürmüştüm cüneyt umduğumdan daha güzel yaptı. biri renkli diğeri renksiz yapıyor. çok iyi yapıyorlar. hatta fahrettin tim lindemann a dövme yapmaya gitcek önümüzdeki günlerde. bi uğra derim kadıköye. eğer renksiz yaptırırsan 400-500 civarında tutar gibi geliyor. ama işte dövme yaptırcaksan paradan kesmemen lazım ne yazıkki. hakkını verene yaptırmak gerekiyor.

  • ahmet kaya şarkısı  (22.04.13 20:16:53)
Dövmeyi de paylaşayım sizlerle;

fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net
  • mahsunkul  (23.04.13 12:45:36)