turkce vs ingilizce isletme

Soru başlıkta. Artıları ve eksileri ne olur. Üniversite istanbul üniversitesi olacak buyuk ihtimalle.

türkçe işletmenin tek artısı daha kolay okunması olacaktır. başka da yok.

  • sen git ben geliyorum  (21.04.13 21:17:20)
ingilizceyi öğrenebilirim diyosan, hazırlıkta yatmayıp üstüne düşüceksen ingilizcenin tabi ki ingilizce işletme. Hem lisans okuyup hem de işini ingilizce olarak en iyi şekilde yaparsın, daha ne olsun. He ama dil olayları bana ters kim uğraşıcak diyosan hiç bulaşma ingilizceye derim.

  • jpsartre  (21.04.13 21:25:22)
ingilizce işletme oku derim.

istanbul üniversitesinde 3 adet fakültenin 3 adet işletme bölümü var.

İktisat Fakültesi-İşletme (beyazıtta)
İşletme Fakültesi-İşletme (avcılarda)
Siyasal Bilgiler Fakültesi-İşletme (beyazıtta)

hepsini araştır önce ona göre karar ver. ama ingilizce olursa güzel olur.

edit:

en iyi ana dilinde öğrenirsin, ama ana dilin gibi ingilizce bildikten sonra sorun yok. ingilice işletme bir adım öndedir. ingilizceyi de öğrenirsin. bazı yerler ingilizce bölüm okuyanlara sınav bile yapmıyor. artısı çok.
  • neo  (21.04.13 21:29:11 ~ 21:31:25)
geçen sene bu zaman ben de aynı şeyi düşünüyordum. bana da istanbul üni türkçe işletme geliyordu. ama özel bi ünide ing işletme seçtim ve inan işletme türkçe okuyacağına git bi yerde işe gir daha verimli bi iş yapmış olursun.

dışardan öğrenmeyle kapatılacak bi ingilizce değil o ayrıca.
  • tescillimarka  (21.04.13 21:30:39)
avcılara bulaşma. ing. işletme

  • cokponcik  (21.04.13 22:30:42)