fm soruları..

fm bilinen bir efsane..ben hiç oynamamıştım.şimdi oynayayım dedim.2012'i yükledim.idealist adamım ben..aldım tavsanli linyit sporu 2 sezon geçti.1.lige yükseldim.sorular şunlar,

1.öyle maç oluyor ki 2-2 maç son 20dk'da 3 tane kendi kaleme atıp 5 sarı 2 kırmızı kart görüyorum.kendi kaleme çok atıyroum mesela..bunlar oyun gerçeği mi? (defanslarım rezil berbat o yüzden mi?) yada oyun sonucu kendi dinamikleri ile böyle mi yansıtıyor (oyun sonucu yenileceğim kesin barca gibi top döndürüp atacağım yok benim dinamiklerim böyle ama sonuçlar tutarlı) gibi mi?

2.yaptığım taktikler sanki hiç bir işe yaramıyor gibi?bu oyuncuların çok kötü olması ile ilgili mi?yada kaçırdığım birşey mi var?oyunu 90dk izliyorum benim dediğimi yapmıyor gibiler

3.25 kişilik kadronun 13'ünün yurtdışı cezalı sakat olduğu durumlar oluyor?bu yine hata falan mı yoksa oyun dinamikleri mi?yama falan vardır belki..

4.bu oyuna güveniyim mi?beni deli eder mi?maç sonuçları transferler falan oyun başına değil de genel olarak tutarlı mı?

5.hangi özelliklerin güçlü bir ortasaha,forvet,defans yaptığını nereden öğrenebilirim?

şimdilik bu kadar..

FM efsanedir, zevk alarak oynamak istiyorsan her şeyini kendin yap mesela transferleri sadece gözlemcilerinin önerdiği oyunculardan yap 2. ligdde mükemmel regenlerle takımı doldurmazsın altyapına daha çok önem verirsin bu şekilde, sorularına gelince bazen herkesin aklına geliyor bu ama biraz daha kendini vererek oynarsan böyle olmadığını anlarsın. FM'ye yeni olduğun için turksportal.net'ten rehberler bölümündeki konuları okumanı tavsiye ederim bir çok şey öğrenirsin. Ayrıca sortitoutsi.net bu siteden de forma logo ve yüz paketlerini indir oyunun daha zevkli hale gelir.

  • anonimuz  (20.04.13 16:08:51)
4- seni deli eder kesinlikle.ben 6-7 yıl oynadım fm bir yerden sonra takım anlamsız bir şekilde puan kaybetme serilerine fln giriyor takımın ligin en kötülerindense yersiz penaltılar yapıyorsun.daha bi çok saçmalık var.ben en son fm 11 oynadım ama bunların değişmemiş olduğundan eminim.bırak oynama.sonra ona harcadığın vakte üzülürsün.faydalı bişeyler yapmayı dene.o oyun stres attırmaz daha çok stres yapar

  • amusan  (20.04.13 16:44:04)
4 de cevap vereyim;

güvenme, deli eder, maç sonuçları ve transferler tam anlamıyla rezalettir, türk oyuncuları 15-20 milyon euronun altında alamıyorsun. aynı şekilde yabancılar için de bu durum geçerli.

örneğin sneijder galatasaray'a 8 milyon euro'ya geldi, bunu oyunda yapabilmek i-m-k-a-n-s-ı-z. hele ki futbolcuyu isteyen ingiltere'den vs büyük kulüpler varsa.

bir diğer konu da kontratlar, hem oyuncu transfer ederken hem de elde oyuncu tutmaya çalışırken misal adam senden 150 bin euro istiyor haftalık, haliyle vermiyorsun tak başka takıma 50 bin euroya imzayı atıyor. imzaladığı takım da bazen senden düşük takımlar oluyor.

bu tip şeylere hazırlıklı olmak lazım.
  • thugster  (20.04.13 17:17:20)