post apocalyptic kitap tavsiyesi

kıyamet sonrası dönemi konu alan edebiyat ürünleri arıyorum arkadaşlar. metro 2033 tarzı kitaplar. ayrıca varsa film önerilerinizide alabilirim.

kitap aklıma i am legend geldi. filmi de var bunun ama tabii ki kitabı daha güzel eheh. hatta eski iki uyarlaması daha var (post-apokaliptik evet ama pek de metro 2033 gibi değil sanki). hah bir tane daha hatırladım, piknik na oboçine ştrugatski kardeşlerin. bundan da tarkovski'nin stalker'ı uyarlanmıştı.

film olarak bir de şimdilik the road, the book of eli ve twelve monkeys söyliyeyim.

ekleme: oha lan mad max serisi var.
  • sanat guresi  (19.04.13 14:11:17 ~ 15:55:40)
cormac mccarthy - the road
stephen king - the stand
kurt vonnegut - cat's cradle

bu türün atası olarak:
mary shelley - the last man
  • quasiromantic  (19.04.13 15:09:08 ~ 15:16:57)
Stephen King The Stand kesinlikle.

  • Yahuda  (19.04.13 20:01:31)