Yurtdışına kargo ??!!

Malumunuz sevkililer günü yaklaşıyor. Bende güsel bir hediyeceğiz alıp vermek istiyorum sevkilime. Ama kendisi Lübnanda. Nasıl gönderebilirim? Güvenilir midir, değil midir, kaç günde gider falam biliyosanız söleyin anam... (kendin git elden ver diyen arkadaşlara sevgilerimi sunarım)

bu saatten sonra yollayamazsin. fedex'e, ups'e versen gider tabi ama fiyati da fena olur.

normal posta yolu ile ise 2-3 haftada gidiyor italya'ya, ya da oralardan 3 haftada geliyor. ordan hesapla. want2die'in dedigi en iyi secenek ozel kargo sirketleri haricinde.
  • nochristrequiress  (10.02.09 21:24:02)
dhl ile 3-4 günde gider... sen paraya kıyarsan tabi.

  • vinca  (10.02.09 21:28:26)
amerikaya ptt ile 1 haftada gidiyor. lübnana da taş çatlasa 10 günde gider.

  • sharon and hope  (10.02.09 23:13:40 ~ 23:14:32)
@sharon and hope

pardon ama hangi ptt o acaba? bizim normal ptt'de yurtdisina yollanan kargolar/mektuplar icin acele servis yok cunku..ya ben yanlis bir sey yapiyorum ya da ptt isik hizi ile teslimata basladi. aydinlatirsans sevinirim.
  • nochristrequiress  (10.02.09 23:43:23)
acele posta olayı yok zaten. normal posta ve kargo servisi var sanırım.

  • tom_riddle  (11.02.09 00:20:43)
dhl merkezi yer ise, beyrut gibi 2 günde ulaştırıyor.

  • pain  (11.02.09 09:18:54)
ben olsam lubnanli bir online magazadan visa'yla alisveris yapmayi denerim. (lubnan'da olaylar nasil isliyor, bunu bilmiyorum tabi)

  • boshi  (11.02.09 09:43:22)
türkçe'nin anasını sikmeden derdiniz anlatın; "sevkili", "güsel" vs. yazdığınızda bunları okuyanın kafanıza klavye fırlatmak istediğini biliyor musunuz? sevkililer gününüz kutlu olsun.

  • arif  (11.02.09 10:40:36)
ben kızılaydaki (ankara) pttye normal veriyordum mektubumu filmimi filan, 1 haftaa elinde oluyordu alacaklının. bilmiyorum ki nasıl bir sistem kullanılıyor:)) ama doğru bu dediğim.

  • sharon and hope  (13.02.09 01:05:07)