Çocuk Psikolojisi Hakkında

Merhabalar. Yaklaşık 4 yaşında bir kız kuzenim var. Sorum şöyle:
Kuzenim bazen benle konuşuyor. Bazende konuşmuyor. Yanımda hep sessizce oturuyor. Örnek verecek olursam dün konuşurken bugün konuşmuyor. Sorun nedir sizce? Teşekkürler.

hahahaha. acilen tam teşekküllü bir psikiyatri hastanesine yatırılması gerek :D

şaka lan şaka. benim 4 yaşındaki kuzen bi gün gidiyom boynuma sarılıyo öpüyo öpüyo. bi gün gidiyom ben spiderman oldum deyip "fışş" diye ağ atıyor, bi gün batman oldum deyip tekme tokat dalıyo..
  • kvef  (18.04.13 10:42:32)
Sizin cinsiyetiniz ne?
Erkekseniz belki çekiniyordur?
Peki siz ona karşı samimi ve oyunbaz bir tavırda mısınız yoksa aranızda bir ciddiyet / mesafe var mı?
  • SiyamkedisiZorro  (18.04.13 11:10:50)
Erkeğim. Evet eskiden çekiniyordu ama artık çekinmiyor aramızda ciddiyet yok artık.

  • alexsei  (18.04.13 11:50:41)
daha fazla ilgi göstermenizi istiyordur. bu tür davranışlar genellikle dikkat çekmeye yöneliktir. farklı şekillerde iletişim kurmaya yönelin. psikolojik bir sorun olduğuna işaret etmiyor. hiç konuşmuyorsa üzerinde durulabilir.

  • justamiracle  (18.04.13 11:53:44)
Çocuklarla en güzel iletişim kurmanın yolu oyundur. Oyunla yabancı dil bile öğrenebiliyorlar. Kitap okuyun ona, masal anlatın vb. Mutlaka yanıt alırsınız.

  • old possum  (18.04.13 15:09:36)