wireless router internet çoğaltma

1. wireless router kısaca nedir.
2. wireless modemler de bu işi görür mü.

hikayem: eve ethernet ile gelen internet var, iki notebook var. biri internete giriyor biki bakıyor olmuyor.

adhoc ile geçici bağladım paylaştım ama sorunlu her seferinde ayrı kurmam gerekiyor bi giriyor bi bağlanıyor bi internet paylaşamıyor hasta oldum.

ethernet rouer alsam bi kaç ay sonra ayrılacağım bu evden elimde kalacak 20 lira falan.
wireles modem alsam hakeza.

acaba bi kablosuz modem alsam onu şu anda router olarak kullanabilir miyim. telefon hattı yok ethernetten geleni paylaşır, ilerde de kendi evimde normal modem olarak kullanabilir miyim

ya da daha pratik öneriniz nedir

bi access point alıp sorunu çözebilirsiniz.

www.vatanbilgisayar.com
  • alan shearer  (10.02.09 19:33:03)
hikaye şu, ethernetle gelen internetimi öyle bi paylaşayım ki, ettiğim masraf ilerde tek başıma internete girdiğimde araya gitmesin.

kablosuz modemlerin girişi telefon hattı, eve telefon cekince kullanılıyor, ethernet girişi var mı, ethernetle internet girsin 2-3 kişi kablosuz bağlansın, evime gittiğimde de o modemi götüreyim telefon hattı bağlayayım ben gireyim

@alan shrearer tam bu noktada yetişti, o kadar para verip alırsam, ilerde işime yaramayacak. evimde modem ile bağlanacağım kendim
  • efruz  (10.02.09 19:50:54)