iphone 5 alsam mı -fiyat uygun- fotolu

şimdi arkadaşın biri 800 tl iphone 5 alıoz dedi, inanmadım. bugün foto gönderdi bana. orjinal gibi duruyor. pasaport kaydı dedim, hazırmış cihazlar toptan alınmış olabilir. yada simlock'ı kırmışlardır. iphone 4 kullanan biri almış kullanıyo 2 gündür orjinal diyorlar. güvenilir mi bilemedim?

800 tl'ye iphone 5 olamayacağı gibi kvk'ya kırdırmak giib bir olay da imkansızdır. pasaport kaydı jailbreak ya da sim lock gibi yazılımsal olarak "kırılabilen" bir şey değil. btk'nin veritabanına o cihazın imei numarasının kaydolması lazım. onu yaptıklarını iddia ediyorlarsa zaten uzak dur. özetle: güvenilmez...

  • mordorlu ziya  (18.04.13 10:29:53)
800 tlye gerçek ayfon olması imkansız.

taklit oldugunu bilerek alıyorsan sorun yok
  • smoothcriminal  (18.04.13 10:33:12)
@ziya, hacı pasaport kaydı yapılmış ya bi arkadşım aldı kullanıyor şu anda, yıllar yılıda iphone 4 kullanan adam bu biliyor yani olayı, nasıl iş lan bu

  • Golgi  (18.04.13 10:35:05)
@smooth fotolardan anlaşılıyo sanki gerçek olduğu ?

  • Golgi  (18.04.13 10:35:29)
Pasaport kırdırmak diye bi şey yok. Ülkeye sokarken eline bir kağıt veriyorlar, o kağıtla vergi dairesine gidip kaydettiriyorsun. SimLock halde gelirse de hangi ülkenin gsm şirketine bağlıysa orayla iletişime geçip kilidi açtırıyorsun.

Ayrıca, kendi telefonumla karşılaştırdım, arka yüzdeki yazılar daha bi yukarıda duruyor gibi geldi bana. Belki fotoğraf açısındandır. Bir de logo neden yok arkada?
  • temple  (18.04.13 10:36:42)
ya ben saçmalamışım mesajda, pasaport kaydı yapılmış diyorlar.
@temple hacı iyice bak apple amblemi var.

  • Golgi  (18.04.13 10:40:58)
800 tl ye legal iphone 5 sıfır imkansız. pasaport kaydı zaten 110 lira. 690 liraya iphone 5 nasıl olabilir? abd satış fiyatı 600 dolar artı eyalet vergisi.

  • enkolaykullaniciadi  (18.04.13 10:53:47 ~ 10:55:13)
eğer dogruysa akla çalıntı olmasından başka bir şey gelmiyor. çünkü abd fiyatı bile daha pahalı 800 tl'den

  • dusendeli  (18.04.13 11:06:58)
çalıntı değil, yani fotodaki kutusu falan hepsi veriliyor poşetiyle. fotodaki arkadşıma 800 tl karşılığında verilmiş hali. telefoncuda onlarca varmış kutulu hepsi mi çalıntı olacak?

  • Golgi  (18.04.13 11:20:29)
android yüklüdür o çin malı 500 tlye bulursun 800 çok bile

  • she aint you  (18.04.13 12:52:15)
@she, itunes falan var abi içinde. 2 yıldır iphone 4 kullanan adam inceledi eşşek değilse anlardı herhalde.

  • Golgi  (18.04.13 12:54:19)
adam evde kendi iphonenunu uretmiyorsa o fiyata orijinal sıfır legal iphone 5 olamaz. zaten bir gariplik olmasa iphone 5'in piyasasi belli, o fiyattan satar adam. amme hizmeti mi yapıyor, gariban mi sevindiriyor bu adam. neyse büyük bir sevkıyat sırasında direkt konteynirdan kutularıyla calinmistir. sonunda bi pislik çıkar bunun hiç bulaşma bence

  • dusendeli  (18.04.13 13:27:08)
yaw he he diyor geçiyorum. fotoğraftaki cihaz gerçek, kutuda alacağın cihaz android. 90 dolar maliyeti çinde 800'e iyi kazıklıyorlar.
bu arada jelatininde(!) kullanılmış iphone 5 satmaya çalıştılar bana o yüzden dolandırıcıların limitlerinin çok yüksek olduğunu biliyorum.

  • ozdek  (18.04.13 15:34:29)
@ozdenek yav ben niye anlatamıyorum, bu kutudaki cihazı arkadaşım 800 tele vererek kullanıyor şu anda..

  • Golgi  (18.04.13 17:01:02)
BEYLER TELEFON ÇİN MALIYMIŞ asdflsaşkdşl :(

  • Golgi  (19.04.13 09:23:03)
@Golgi Yazmıştık! Nasıl oldu? para verip aldınmı? arkadaşınmı anladı olayı? anlat hele.

  • smoothcriminal  (19.04.13 19:52:59)