İhtiyaç Kredisi Neye Göre Veriliyor? Limitleri, sınırları nelerdir?

Mesela güncel maaş bordrom 810 tl. Kaç paraya kadar kredi alabilirim? Bunun cevabını bilen bankacı arkadaşlarımız var mı? Ben hep 7500 tl'ye başvuruyorum 48 taksitli, reddediliyor. İşten çıktığım Halk Eğitim kursu bordromla 1000 tl oluyor mesela maaşım. O bordroyu yedirebilir miyim? Çıktığımı öğrenirler mi? Bir de ben netten çok başvuru yaptım, o yüzden reddediliyorum. Bu prosedüre takılmayan bir garanti bankası var, o da 90 gün sgk primi istiyor. Bizim yarım yattığından 100 gün oldu daha yeni, o da 2013'ü dikkate aldıkları için 42 gün görünüyor...

Arkadaşlar kısacası ben nasıl kredi çekerim?

Gelir gider dengenize bakarlarlar. Maasinizin 5 katina kadar sorun yasamazsiniz. Bazi bankalar 10 katina kadar veriyorlar, ama mevut sirkette ne kadar calistiginiz ve kredi gecmisiniz de onemli.

Ayrildiginiz isyerini ariyorlar, sgk dan bakiyorlar. Bilirler yani, hem yalan beyan vermek kredi reddi icin iyi bir sebep.
  • vampir akrep  (17.04.13 22:34:46)
netten sürekli başvuru yaptıysan puanın düştü. geçmiş olsun bi süre alamazsın.

  • esenboga  (17.04.13 22:37:57)