Türkiye Ekonomisi

Selamlar,

Size göre Türkiye ekonomisi genel olarak ne alemde.İster bir cümleyle ister 1000 cümleyle yorumlarsanız sevinirim.Teşekkürler.

Şimdi iyi desem hükümet yanlısı olacağım, kötü desem muhalefet damgası yiyeceğim. Ama yine bildiğimi söyliyim bari. Bence ekonomi iyi değil, neden değil dersen üretimimiz yokta ondan derim. Tam bir inşaat ülkesiyiz evden başka birşey yapamıyoruz. Ne teknoloji üretebiliyoruz, ne doğru dürüst kaynak üretebiliyoruz. Birçok devlet ve özel şirket satıldı. Türktelekom'un gitmesi çok büyük kayıp. Bankalarda öyle. Umarım THY satılmaz (Lufthansa'ya satılacak deniliyordu search edebilirsin.) Akdenizdeki petrol için gerekirse bizde çıkarırız demişti başbakan o petrolü. Ama adamlar şuan zaten çıkarıyorlar bizde tık yok unutuldu gitti o konu farkındaysan. Tam anlamıyla bir bağımlı ülkeyiz bence. Nükleer enerjiye geçilmesine razıyım açıkçası.

  • secilmis uye  (16.04.13 22:52:30)
bence şu anda tam bir belirsizlik var. kırılgan bir ekonomi var gibi geliyor bana, şu an pembe bir tablo çiziliyor ama sanki en ufak bir aksilikte her şey çok kötüye gidecek.

  • Sarix  (16.04.13 23:14:19)
ekonomi iyi ama iyi deyince genelde heryerde uzerime saldirip issizlik bilmem ne vs. diyorlar.

iyi de senin eskiden dunyaya teknoloji ihrac eden ekonomin mi vardi be adam zaten tarim ve ab hurdasi ureten bir ulkeydin krizlerden krizlere cosardin be arkadasim.

bu manada ekonomi iyi gidiyor zaten uretmeyen bir ulke icin ve petrolu gazi olmayan bir ulke icin bence iyi bile goturuyorlar.

ha uretelim ilerleyelim o is oyle olmuyor saglam bir fen fakultesi altyapisi olmadan hicbir ulke ilrlemez bu universite sistemiyle hicbiryere gidemezsiniz.
  • mazungu  (17.04.13 00:12:15)
Artık üretim için ne gerekiyorsa yapılsın. Örneğin İranın durumu bence çok daha iyi adamlar uçak düşürüyorlar gidip inceleyip aynısından yapıyorlar daha ne olsun. Zor birşey olmasa gerek. İşsizlik çok büyük problem değil sanırım oran olarak nüfusa kıyasla yüksek değil. Ama vergiler gerçekten yüksek hem tüketiciler hem üreticiler için.

  • secilmis uye  (17.04.13 13:27:08)