Akıllı telefon uygulaması için fikir ve sonrası

Soru daha çok proje yönetimi ile alakalı kişiler için.

Şimdi benim üzerinde yaklaşık 2 senedir çalıştığım bir sosyal medya uygulaması var ve bu uygulamaya benzer bir uygulama olduğunu sanmıyorum. Oldukça orjinal bir fikir zira.

Şimdi ben bunları powerpointe ince ince işliyorum, bundan sonraki süreçte bunu artık yazılım haline getirmem gerekiyor.

Burada şöyle bir noktada takıldım, programı/projeyi önce birilerine patentlemem lazım mı? Bu işin piyasasının çok yüksek olduğunu (15.000 TL kadar) olduğunu duymuştum ama fikrin daha gelişme sürecinde çalınma durumu da onca emeği heba edecek.

Bu konuda yerli ya da yabancı bak bu adamlar güvenilirdir, beraber oturup programı geliştirirsiniz diyebileceğiniz kişiler var mıdır?

Yurtdışı, amerika filan dışında sorun değil, gerekirse gidebilirim, bütçem de o kadar az değil aslında, sadece aşamalar konusunda çok kararsızım. uzun lafın kısası nasıl bir yol izlemem lazım, hindistandaki yazılımcıların ucuz ve sorunsuz olduğunu duydum, peki ya güvenilir midirler, kominikasyonları nasıldır?

hindistana vs gitmene gerek var mı ki? o kadar mı komplike bir iş? ne bileyim misal bir arkadaşımın çalıştığı yer çatır çatır uygulama çıkartıyor. kalebenim di en son uygulamaları iosta. ama fikrin çalınması konusunda bence de hassas ol

  • odetojoy  (16.04.13 15:19:54)
Yok hindistana gitmeyeceğim, skype vs üzerinden halledilebileceğini düşünüyorum. Çok komplike değil sade bir fikir ama ama arka tarafta sağlam altyapı ve çok detaylı bir DB yapısı gerekiyor.

  • beholderrulez  (16.04.13 15:22:45)