kedim eve çiş yapmış

Erkek ve neredeyse 5 yaşında. 1-1,5 yaşındayken kısırlaştırmıştım. Eve hiç püskürtmesi falan olmadı ama sık sık gaza geliyor, yastıkla, yorganla o da olmadı eliyle kendisini tatmin ediyor.

Bir defa 10 gün evde yalnız bırakmıştım, günde yarım saat arkadaşlarım gelip ilgilenip gidiyorlardı, bir tek o zaman eve kaka yapmış onu da her yere dağıtmıştı. Tepki olarak yapmıştı onu da, ki haklıydı. Sonra bir daha yapmadı öyle bir şey.

Şimdi yeni daireye taşındım, daha iki hafta olmadı taşınalı. İlk günler huzursuz oldu ama şimdi epey alıştı gibi. Ev boya kokuyordu, köşelere falan kokuyu alsın diye sirke koymuştum. O sirke kavanozlarının birinin yakınına çişini yapış bugün. Hiç huyu değil, püskürtme desen o da değil. Neden yapmış olabilir, hasta olma ihtimali nedir? Bir de devamı gelmez di mi? :(

yeni ev ise normal. bi de devamı gelirse takip et. bi kereden bişi olmaz. davranışları normal ise dert etme.

  • ben smyrna  (16.04.13 13:13:47)
bu arada kendisiyle taşındığım 3. daire. daha önceki taşınmalarda yapmamıştı bir şey. bir de şu anki daire aynı apartmanda, çok da yadırmamamış olması gerek. :(

takip edeyim de, arkası gelirse bir hastalıktan faln mı endişelenmeliyim?
  • vejeteryanvampir  (16.04.13 13:18:09)
Endişelenecek hiçbir şey yok. Kediler yaşam alanlarını çok fazla sahiplenirler ve taşınma gibi durumlarda ağır depresyon geçirirler. Bir iki ay sonra da düzelir, bu sefer de yeni taşındıkları evi ölümüne sahiplenirler. Alışma süreci içerisinde de sağa sola işeyip sıçmaları, aldıkları yabancı kokulara aşırı tepki vermeleri, abuk subuk davranışlarda bulunmaları gayet normaldir. Kedi milleti değil mi, hepsi manyak işte. Dört ayaklı ruh hastaları. Bok torbaları. Aklı sıra "İşer sıçarım ben böyle eve!" mesajı veriyor serseri :)

P.S. Bu arada asıl garip olan şimdiki tepkisi değil, daha önceki taşınmalardaki tepkisizliği bence.
  • don toblerone  (16.04.13 13:44:25 ~ 13:46:06)
  • aşksız prens  (16.04.13 15:38:11)