iş olarak programlama yapmak

nasıl oluyor? çok alakasız bir bölümde okuyan bir öğrenciyim. orta seviyede python,As3,Processing biliyorum. temel seviye(az, üstüne geliştirilebilecek kadar) olarak c olsun c# olsun java,xna filan var. tasarımda baya kötüyüm, nasıl geliştirebilirim? php, asp filan öğrenmek istiyorum ama önümde bir amaç olmayınca başlayamadım bi türlü. hangisini önerirsiniz?

bi yol gösterin ağalar. şunu öğren şöyle bir projeye giriş deseniz yeterli, kendimi geliştirmek istiyorum.

duyuru da başlıktaki konuyla biraz alakasız oldu aslında gelmişken bunları da sorayım dedim.

bu arada benim gibi yeni yeni bu işlere girişen varsa birlikte bi iş üzerinde yoğunlaşabiliriz maksat deneyim olsun. öyle.

ilk önce hangi alanda çalışmak istediğine karar ver. İlgilendiğin şeyler arasında çok bağlantı yok. mobile application developer mı olmak istiyorsun, web developer mı, backend developer mı? buna karar verdikten sonra neleri öğrenmen gerektiğini daha iyi bulabilirsin. mobile için zaten çok fazla seçeneğin yok. platforma karar verince dil belli. diğerleri için de belli başlı diller ve frameworkler var.

  • crucio  (14.04.13 19:30:31)
kendi görüşüm ve yolum üzerinden php'ye yoğunlaş derim ama php web programlama senin bildiklerin masaüstü programlama :/
eğer web programlama yapacaksan php derim + programlama temelin var bazı web sitelerinde eğitim cdleri satılıyor onlardan al türkekip falan var ama bu işin %70-80'ini de uygulayarak yapacaksın öğreneceksin
+ programlama uzmanı arayanların çoğu php değil c bilen falan arıyor o.O
  • SemihCebrail  (14.04.13 19:31:13)
@SemihCebrail biliyorum o yüzden öğrenmek istiyorum zaten farklı olduğu için. teşekkürler cevap için.

  • cagdassalur  (14.04.13 19:39:55)