Router Nedir? Ne işe yarar?

Netmaster CBW-700V modemle kablonet kullanıyorum. Çok sorun yaşıyorum. Router le kullan dediler. Ne ola ki?

internet bağlantısını modemden alıp kendi üzerinden dağıtan cihaz. modemden çıkan ethernet kablosunu routera takıcan. birden fazla portu varsa ethernetle , wireless özelliği varsa kablosuz olarak istediğin bilgisayara dağıtacaksın.

  • sutlu nescafe  (14.04.13 14:15:18)
o dediğin modem wireless aksamı çok siktiriboktan bir modemdir. hem kablolu hem kablosuz network çalıştığı zaman sıçar. O sebepten modemin wirelessini kapatıp , bir access point cihazı alıp wireless olayını onunla halletmek gerekir.

  • dodi el ford  (14.04.13 15:31:59)
Sayın Kullanıcımız,
Bir AP-Router ile kablolu ADSL/Kablo modeminizi kullanarak kablosuz internet erişimi sağlayabilir, tek geniş bant yayınını birden fazla bilgisayara paylaştırabilir, ya da kablosuz köprüleme yaparak yayınınızın kapsama alanını genişletebilirsiniz.

NetMASTER ürününüzde yaşadığınız sorun hakkında bilgi vermediğinizden çözüm yollarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veremiyoruz. Kablosuz alanınızı genişletmek için bir AP-Router almayı düşünüyorsanız, öncelikle Kablosuz Sinyal Katilleri yazımızı okumanızı öneririz >> www.netmaster.com.tr

NetMASTER Destek Hattı’nı ararsanız danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır. Destek hattımız her gün 08:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

destek@netmaster.com.tr

Saygılarımızla,
  • NetMASTER  (15.04.13 10:10:53)