Fitness - Vücut Soruları

arnoldlar,

yaş 25 kilo 88, yağ oranı %18; 10-15 aralığına çekmeye çalışıyoruz ama o kadar kolay olmuyor tabi ki

sorular:

- x12'yi ilk yapıştan sonra 2 - 3. sette 9-10'da tıkanmam normal mi; doğru ağırlıkta olduğum anlamına gelir mi?

- şu anda temel derdimiz yağ oranını azaltıp kas oranını artırmak olduğuna göre nasıl bir program izleyelim; büyük kas gruplarına mı odaklanmak lazım

- cardio tarafında sadece cross trainer gidiyorum (eliptik bisiklet sanırım türkçesi); 150 - 160 heart rate ile 25-30 dakika gidiyorum genelde; gücüm olduğunda bunu 2 defa yapıyorum. a-) cross trainerda yazan kalori doğru mudur, keza 60 dakikada 600 kalori falan geçiyor ama inanamıyorum pek. b-) yaparken önemli olan aslında heart rate'i belli bir yerlerde tutmak değil mi? c-) Cross trainerda kolları o tutma yerine koyup ileri geri götürmek yerine öndeki yerde sabit tutmak daha faydalı ya da zararlı olur mu?

- karındaki fazlalık azalmıyor lan; zamanla üst karın kasları tamamlandıkça mı gelinecek aşağıya?

- son olarak, diyetisyen onayıyla l-carnitine'e başlayacağım spor öncesi 500mg tablet olarak; a-) noob sorusu, solgar'ın l-carnitine'i çiğneniyor mu yutuluyor mu ne yapılıyor? b-) Bilinen yan etkileri var mı? Benim iştahım açıldı bir iki gündür ve alakasız iki tane sivilcem var ama l-carnitine'le hiçbir bağlantısı var mı bilmiyorum

Uzun uzun sorular sordum, yardımınız dokunursa şahane olur =)

"karındaki fazlalık azalmıyor."

en son göbek erir :(
  • zgrydn  (14.04.13 01:59:22)
45 dk cardonun ardından 45 dk full vucut rutini hafif kilolarla 4x50 tekrar özellikle squatta ve mide de 30 kg ile 200+ tekrar ile çalışın vucuda yüklenin her 2 haftada çalıştığınız kiloları arttırın ve her antrenmanda +1 tane ekleyin vucudu şaşırtın alıştırmayın + her antrenmandan sondra soğuk su ile duş alın .
tavsiyen l carnitineyi hangi marka olursa olsun likit (sıvı) olanı ve minimum 1000 -2000 mg arası antrenmandan 10 dk önece yarım litre su ile için
ve karbon hidratı azaltıp proteini arttırın lif tüketin ve gün içerisinde 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve bol ev yoğurdu tüketin
4 ay sonra min 4 karın kası kesin görünür

1-2 püf nokta daha yürüyüş bandında rampa yapın ve vicuda saldırın hemen ardından mide 200+ tekrar yani hareketler kombine olsun
  • opeth  (14.04.13 02:44:50 ~ 02:45:28)
diyetisyen ilk aşamada tablet ve 500 mg verdiği için böyle gittik de, 1-2 aya sanırım likite ve daha yüksek doza geçeceğim diye tahmin ediyorum

ya okulun spor salonu olduğu için 50 tekrar kadar üst üste gidilemiyor; ancak mantığı anlatım olabildiğince çok yapmaya çalışayım

tablet carnitine'in çiğneme/yutma olayı nasıl acaba; belki de yazıyordur üzerinde emin değilim

son olarak, koşu bandı inanılmaz sıkıcı bir şey, onun yerine cross trainerdaki seviyeyi artırsam (level 4/5 çalışıyorum şu sıralar) nasıl olur acaba
  • zaugnakhaldun  (14.04.13 03:07:53)
rampalı yürüyüşün yerini hiç bir şey tutamaz min 40 dk (zaten 10. dakkikadan sondra yağ yanmaya başlıyor ) rampa 6 da hız 5.5 te gidin
her 9 dk de bir kez rampayı 2 ye indirin ve hızı 8 -10 a alın 1 dk koşun.
tablet carnitineyi direk yutun . yarım litre su ile
tavsiyem 2 tane alın antrenman öncesi 500 mg bitince
şunu alın www.weiderturk.com
  • opeth  (14.04.13 03:14:46)