Yine bir iphone sorusu

Merhabalar,
1)TR'de kullanilmak icin iphone ABD'de nereden alinir kaca alinir? (Web'de gezdiklerin hepsinde hat ile beraber veriliyordu)
2)ABD'den alinan iphone illa havaalaninda mi kaydettirilir yoksa 1-2 ay icinde pasaport ile sehir icinde yapilabilir mi?
3) ABD'den gelen iphone'nun burada calismasi kirmak falan gerekir mi?

Grazie mille,

1) genelde apple storelardan kontrat karşılığı alınır. kredi kartı falan zorunludur. 300 dolara aleti alıp sonra kontratı iptal ettirir cezasını ödersiniz. ne olur böylece 500-600 dolara falan gelir telefon. ya da hattı kullanacak biri bulunur ayda 70 dolardan takılır öyle aylarca (zor biraz)
2) telefon hemen kapanacaktır zaten tr hattınla kullanman yeterli. tüm türkcell ekstralarda 5 ytl civarı kaydettirilebiliyordu geçen sene. hala değişmemiştir herhalde.
3) 2.2.1 basebanda sahipse (yeni alınanlar öyle) şu anda kırılamıyor. 2.2 ve aşağısıysa sorunsuz. Ayrıca sim lock olmadan da ebay'den falan almak mümkün.
4) bu da benden olsun yolcu beraberi getirtip burada satanlar var onlardan almak daha ucuza gelebilir. aklınızda bulunsun. dolar kuru artmışken daha pahalıya gelebilir ama 850 ytl ye 3g 16 gb satan bulmuştum ben. kayıtlısını 900 e aldım misal.
  • ozdek  (09.02.09 10:47:02)
1) amerikada credit history in yoksa 600$ civari deposit alirlar, bi de ssn yoksa zaten kontratli da alamazsin en iyisi e-bay den almak ya da bir suredir orda yasayan bi tanidigina aldirip sonra cezasinin odemek.
2)turk hatti taktiktan sonra 1 ay suren var.
3)e bayden falan aldiysan adamalar kirilmis satiyorlar ya da en azindan oyle diyorlar. onun disinda turkiyede 35 tl civari cip satiyorlar sim kartini onla beraber takinca tikir tikir calisio iphone
  • bladder  (09.02.09 15:44:06)
ebayden kırılmıs kontratsız bir tane al, hava alanında birsey soyleme, tr' de 1 ay icerisinde bir turkcell abone merkezine gidip pasaportuna kayıt ettir, gulegule kullan.

  • islakkedisudankorkmaz  (09.02.09 22:37:05)