su kaplumbagasi akvaryumu

Soyle ufak 3 5 cmlik bir kaplumbagamiz var kabindan cikarip soyle cok da buyuk olmayan ama yasama alanini genisletip onu mutlu edebilecegimiz bir akvaryum almak istiyoruz. Icine filtre isitici ve isik da koyabiliriz var mi hem bunlari yapabilecegimiz hem de soylediklerimi koyabilecegimiz ama cok da buyuk bi sey olmayan tavsiyeleriniz? Simdiden tesekkurler

60-30-30 gibi bir akvaryum uzun süre yetecektir onlara. Oda sıcaklığında pek ısıtıcıya gerek yok bu arada. Işık ve filtre çok önemli. Işığı özel sürüngen florasanlarından almanızı tavsiye ederim. Filtreye gelince orta boy bir iç filtre işinizi görecektir :)

  • kalkinca cok sert  (17.04.13 17:49:23)
camcıya yaptırın.. kaplumabagalar için fazla yüksek olmayan ama eni boyu geniş / uzun tanklar ideal. mutlaka ve mutlaka güneşlenebileceği kayalar koyun. bahar yaz aylarında kaplumbagalar güneş banyosunu cok sever.. gün ışığıda uzun sürdüğünden güneş alan bir yere koyarsanız tankı o cok mutlu olur. yine bu mevsimlerde ısıtıcıya gerek yok.
benim osmanım 8 yaşında mesela bataklıktan hallice bir suda yaşıyor 8 senedir... 13-15 cm çapa ulaştı.

  • tık tık tık  (17.04.13 18:13:24)