THY'de Pasaport Numarası Değiştirme Cezası Var mı?

Merhaba,

THY'nin bir uçuşu için aerobilet.com'dan bilet alırken, henüz yeni pasaportum elimde olmadığından eski pasaportumun numarasını yazdım. Daha önce arayıp da konuşmuştum, değiştirebilir miyim diye, evet demişlerdi.

Şimdi ben değişiklik talebimi ilettiğimde bunun için bir ek ücret istenmez değil mi? Ya da biletimde yazan pasaport numarası ile elimdeki pasaport uyuşmazsa ne olur, bu çok mu hayati bir meseledir? En azından elçilikte... Çünkü elimde benim adıma kayıtlı geçerli bir pasaport var zaten ve eski pasaportumu da oraya sunacağım?

bilet alırken orayı sallayabilirsin. ama uçuştan önce aerobilet'i arayıp değiştirmeyi unutma.

çok defa yaptım ücret istemiyorlar. zaten telefonda iki dakkada değişiyorlar
  • brkylmz  (13.04.13 14:33:06 ~ 14:33:32)
Aslında sallamadım, eski pasaportumun numarasını girdim. Vizeye gitmeden önce arar değiştiririm öyleyse.

  • bi mekan  (13.04.13 14:40:07)
pnr ya da ebilet numarası varsa online check in yaparsın. isim soyad ve cinsiyet tutuyorsa hiçbir sıkıntı olmaz.
bileti geçtim, son 3 senedir herhangi bir print out bile almadan gidiyorum havalimanına.

  • spankenstein  (13.04.13 18:34:04 ~ 18:34:22)