burgan bank

bu burgan bankın olayı nedir? yeşil sermayeye dayalı faizsiz kazanç mottolu bi banka mı mesela? saygın ve kurumsal arap bankaları var, burganın kurumsallığı ne kadar fazladır?

eurobank tekfenin adı değişip burgan oldu sanırım.

  • feodal moruk  (12.04.13 15:57:57)
Eurobank Tekfen'i burgan bank satın aldı. denetim çalışmasında da ben yer almıştım.

Burgan Bank aslında Eurobank Tekfen'den çok daha büyük bir banka değil, sermayesi öyle ahım şahım bir şey de değil, branchleri çok daha az ama bir şekilde finansman yaratıp aldılar bankayı.

Yatırım bankacılığı yapmıyor (faizsiz kazanç mottolu değil) yine de kurumsal mıdır, evet.
  • [silinmiş]  (12.04.13 16:06:03)
Katılım değil bildiğin mevduat bankası. Eskiden Tekfen Bank vardı, Eurobank bunlara ortak olmuş ve bankanın adı "Eurobank Tekfen" olmuştu. Daha sonra her iki grup da hisselerini Kuveyt'li Burgan Bank'a devretmişler. Yani aslında bankanın Türkiye'deki geçmişi 1980'lere kadar gidiyor. Burgan Bank'ın da bildiğim kadarıyla Kuveyt haricinde Ürdün, Tunus, Irak gibi ülkelerde de şubeler var, en son da Türkiye'ye girmişler işte..

  • Lethe  (12.04.13 16:06:45 ~ 16:08:40)