üniversitelerde yaz okulu hakkında

galiba bazı üniler hiç yaz okulu açmıyor, kiminde kimi bölüm açılıyor kimi bölüm açılmıyor,

farzedelim bizim olduğumuz üni yaz okulu açmamaya karar verdi, hiçbir bölümde açılmayacak, bu durumda başka ünide yaz okuluna girilebilir mi?

yaz okulu genellikle dersin hocasının insiyatifindedir.

almak istediğiniz dersin diğer üni deki içeriği sizin üni deki dersiniz ile denk sayılırsa kabul edilebilir. bunun için bölüm başkanlığınıza başvrun, diyin ki ben X üni den Y dersini almak istiyorum. içeriği şu. bu dersi bizdeki Z dersine saydırmak istiyorum. onlar size denk olup olamayacağını söylerler, ona göre alır veya almazsınız.
  • puc  (11.04.13 15:34:56)
yaz okulunda ders açılmamışsa başka okuldan alınabilir ama tümden yaz okulu açılmazsa o iş zor diye düşünüyorum.

  • nxtrls  (11.04.13 15:55:17)
ders açılmamışsa başka okuldan alınabilir ama bu her ders için gecerli değil. içeriklerinin birerbir örtüşmesi, onaylanması lazım.

  • all girls dream  (11.04.13 17:56:20)