Altın bozduracağım, doğru zaman mı, beklemeli miyim?

Selamlar efendim,

bir yurtdışı eğitim işi için elimdeki mevcut 7 adet Cumhuriyet Ata altınını bozdurup, Euro'ya çevirtmem gerekiyor.

22 Nisan'a kadar sürem var, sizce ne yapmalıyım, beklemeli mi yoksa yarın gidip bozdurayım mı?

Şu anda 1 Cumhuriyet Ata = 588,46 tl gözüküyor, daha geçen hafta 630 tl küsürdü.

Bu işten nasıl en az zararla çıkarım? Şimdiden çok sağolun.

sonuna kadar bekle bence. çıkacak sanıyorum.

  • jimjim  (10.04.13 23:44:45)
benim de araba alma planı var altına baglı :) haziranı bekliycem ben de. o kadar acil degil benim is. ins en karlı sekilde cıkarsın :)

  • therevo  (10.04.13 23:47:53)
ya ne zor işlermiş arkadaş, o zaman 22 nisan' a kadar beklemek mantıklısı yani?

  • aeolus  (10.04.13 23:52:21)
çıkacak, emin ol

  • kompisko  (10.04.13 23:55:56)
Bir keresinde elimdeki amerikan dolarlarini kanada dolarina cevirecektim. Tezgahtaki adam dedi:

-Kur biraz dusuk, hepsini cevirmek istiyor musun?
-Bilmem, yukselir mi ki sonra?
-Eger bilseydim bu tezgahta calismazdim, gidip milyonlar kazanirdim.

Yani boyle bir sey bu soru.
  • fortisvita  (10.04.13 23:58:43)
o kadar cok degiskeni bagli ki bunu bilsem burada cevap yazmazdim zaten. hani bu konuya cok kafa yoranlar, dunya piyasalarina falan hakim olanlar bile sadece ongorude bulunabiliyorlar. ben senin yerinde olsam beklerdim ama. altin uzun vadede hep kazandirmistir. senin vaden cok kisa ama yine de beklemek daha mantikli duruyor. he ama bekleyip de 550 lira olursa neden oyle oldu deme. olabilir.

  • lorenzen  (11.04.13 00:22:19)
yurt disinda cikacagin ulkenin kurlarina bak avrupaysa muhtemelen orada daha pahali altin orada bozdurabilirsin

  • ygmrszhvlrdneypcgniblmynsmsye  (11.04.13 00:24:57)
Yav orada bozdurmayi hiç düşünmemiştim. Almanya ya gideceğim, acaba nasıldır durumlar orada

  • aeolus  (11.04.13 01:07:32)
7. aya kadar yükselmez.

  • Kartonpiyer  (11.04.13 01:29:23)
Amerika tarafinda ekonomik buyumenin enflasyonist baski yaratmadan yasanmasi ve 10 yillik getirelerdeki yukari yonlu beklentinin etkisiyle Goldman analistleri 3 aylik fiyat beklentsini 1615$dan 1530$a; 6 Aylik fiyat beklentisini 1600$dan 1490$a ve 12 aylik fiyat beklentisini 1550$dan 1390$ cekti.

2 Nisanda Societe Generale analistleride Amerika tarafinda toparlanmayla beraber parasal genisleme politikasinda geri cekilme olacagini belirterek Altin fiyatlarinda bir balonun olusmaya basladigina dikkat cekmisti. Benzer beklentilerin esliginde Altin yil basindan beri %5.3 deger kaybetti.

Goldman Avrupa bolgesindeki borc krizinin tekrarlayan problematik yapisi ve Amerika verilerinde son donemde yasanan kotulesme yuzunden Altin
in 1550$ seviyesinin ustunde tutundugunu fakat Avrupa ve Amerika tarafinda yasanabilecek iyilesme sonrasinda asagi yonlu hareketin baslayabilecegine dikkat cekti. Enflasyonist baskininda yakin zamanda hissedilemiyecek olmasindan dolayida kisa surede sert bir yukari yonlu hareketin beklenmedigini belirtti.
  • spy of soul  (11.04.13 11:14:59 ~ 11:15:23)