200 bin lira parayla borsada oynamak.

21 yasındayım su yaşıma kadar bu işlere bakmadım bile. ev sattım elimde kalan para bu. borsa olayı kazandırır mı hiç bilgim yok daha once bu işlere girmiş abilerden mesaj yoluyla fikir alabilir miyim saygılar

uzak dur olm. millet yıllarını veriyor bu işlere. uzak dur borsadan falan.

  • sen git ben geliyorum  (10.04.13 00:04:29)
Paran 1 ay sonra 400bin TL olabileceği gibi 10bin TL de olabilir. Bu riski almaya hazırsan borsa seni bekliyor.

  • cakabo  (10.04.13 00:04:35)
bitcoin'e yatır
kıpss

  • hjarteblod  (10.04.13 00:15:01)
paran 1 ayda 10bin olmaz ama bilmeyen birinin 200bin lira ile borsaya girmesi bana çok mantıklı gelmedi. vadeli mevduat açıp faiziyle geçinebilirsin. illa borsaya giricem diyosan 180bin ile faiz toplayıp 20bin ile borsaya başlaman daha makul bi seçim olur.

  • mosakale  (10.04.13 00:32:32)
Türkiyede borsa küçük yatırımcıyı korumaz yardım etmez. büyük abilerin küçüklerin parasını alması için vardır. 30 yılını borsada harcamış bir tanıdık vardı, size abartıyorum gibi gelecek hatta saçmaladığımı düşüneceksiniz ama burada milletin elinden en ufak parayı almak için dahi oynarlar piyasayla, ben alıştım vazgeçemiyorum siz akıllıysanız girmezsiniz diyordu

  • efrasiyab87  (10.04.13 00:32:38)
ev al..içinede biraz eşya koy,öyle kiraya ver.Ayda nereden baksan 1000-1200 civarı bişeyler getirir.Borsa çok riskli birde acemiysen elinden alırlar o parayı.

  • gorki  (10.04.13 00:37:48)
hadımköyde arazi al adamı ayar etme

  • kargn  (10.04.13 00:44:30)
abd borsasinda google apple gibi saglam kagitlara yatir parani turk borsasi keriz silkeleleme uzerine kurulu.

borsanin asil amaci sirketlere sermaye saglamaktir bizde ise keriz silkelemektir. uzak dur !
  • mazungu  (10.04.13 01:11:28)
henüz 21 yaşındasın geleceğini düşün.git yunanistana yazlık yerlerden ya da merkezi sağlam bir kaç ev al.zaten çok ucuz şu an bir de peşin parayı vur kafalarına kelepir al.adamlar çok zor durumda.tamam biraz şerefsizlik gibi gözüküyor ama rızasız bir iş değil sonuçta.10 sene sonra yersin ekmeğini ama yunanistan o götü kısa sürede toplayamaz.

yapamam diyosan yüzde 10 net faiz araştır.en azından yaklaş.8,5i geçsin bi şekilde.türkiyede ev almaya zaten ölü yatırım denirdi hele şu an hiç iyi bi yatırım değil.
  • aşksız prens  (10.04.13 01:45:42 ~ 01:46:08)
Kimsin ki 21 yaşında daha değil borsa, herhangi bir yatırım aracında tecrüben olmadan iki yüz bin lira gibi büyük sayılabilecek bir rakamı borsa gibi yüksek riskli bir yatırım çeşidinde değerlendirmeye çalışıyorsun, diye sor bi bence kendine.

  • roket adam  (10.04.13 01:58:24)
ben New York borsasında oynayan bi adamla konuşmuştum.

iki önemli şey söylemişti:

1. oynayacağın miktar, kaybettiğinde üzülmeyeceğin bir miktar olsun. çünkü bu düpedüz kumar.

2. dünyanın en zeki adamlarına karşı oynadığını hiç unutma.

bu iki kuralın, İMKB için de geçerli olduğunu düşünüyorum. hadi dünyanın olmasın da, Türkiye'nin en zeki adamlarına karşı oynuyor olasın. gene çok tehlikeli...
  • compadrito  (10.04.13 06:02:45)
hjarteblod bitcoin'e yatır dediğinde yatırmış olsaydın şuanda yaklaşık 2 katı paran olacaktı.

10 Nisan'da bitcoin 220-260 dolar civarındaydı şuanda mtgox borsasında 530 dolar, btc-e'de 485 dolar :)
  • MBrain  (17.11.13 23:36:33)