social security number

Geçenlerde de biri sormuştu ancak bulamadım o duyuruyu.
6 yıl önce dönmüştüm ABD'den, ama banka hesaplarımı falan kapatmamıştım. Kart, aidat, hesap işletim borcu vs çıkabilir diye korkuyorum. Ya da bir yere iki dolarlık bir borcum kalmıştır o büyümüştür bu esnada kola dönüşmüştür falan. Dün sosyal güvenlik numaramı içeren kartım elime geçti o kadar zamandan sonra. Yeniden vize için başvurana kadar bu numarayla borçlarımı sorgulayabileceğim bir yer var mı? bir site buldum ama sadece verification yapıyor bir de resmi site değiliz, hükumetle alakamız yok falan diyor.

bilen olup da yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. çok teşekkürler.

kredi skoru sorgulayabilirsiniz. borc harc varsa kredi skorundan anlasilir. borcunuz olabilecek hersey ozel kurum oldugundan bilemiyorum oyle hepsini toptan gosterecek birsey var mi?

  • tasa oturma soguk ceker  (09.04.13 19:15:34)
bankaya mail at kardeş.

  • rhollor  (09.04.13 19:30:34)
zaman aşımı olmuştur, borcunun olması imkanı ihtimali yok.

  • [silinmiş]  (09.04.13 19:52:07)
@taşa oturma soğuk çeker, sonuçta onlara göre "alien"dım, dahası lanet olası fakir bir öğrenciydim (orda kalışımı ve eğitimimi abd hükumeti finanse etti). kredi skorum bu nedenle bile düşüktür her durumda.

@rhollor, iki banka vardı çalıştığım, mail ile ilgineceklerini sanmıyorum ama bir deneyeyim yine de.

@douchebag, yok olur mu, Türkiye'de bile borç zaman aşımı 10 yıl iken, ABD herhangi bir borcu daha kısa süreli bir zaman aşımına hayatta tabi tutmaz. ABD diyorsun, kapitalizm diyorsun, para diyorsun :)
  • vejeteryanvampir  (10.04.13 10:47:55)
money.msn.com

kredi kartı ve banka hesapları için 5 yıl, kredi bürolarının negatif göstergesi 7 yıl, yazılı imzalı sözleşme borçları 10-15 yıl.
  • [silinmiş]  (10.04.13 10:58:27)
hatta daha detaylı tablolu olanı

www.consumerfraudreporting.org
  • [silinmiş]  (10.04.13 10:59:07)
@douchebag, süpersin! :)
gerçi başka borcum varsa yazılı sözleşme sonucu imzaladığım 10 yıl diyor ama banka konusunda 5 yıl ile yırtmış bulunuyorum. yine de vize için ya da ülkeye girişte "kara bilgi" şeklinde depolamıyorlardır umarım. :)

  • vejeteryanvampir  (10.04.13 11:15:58)