[]

İngilizce yıl ve sayı söyleme şekli.

Şimdi diyelim tarih olan 1789 için seventeen eighty nine diyoruz ya bunu normal bir sayıdan bahsederken de söyleyebilir miyiz? Misal senin okul numaran seventeen eighty nine gibi. yoksa senin okul numaran one thousand seven hundred and eighty nine mı olmalı?
 
Kod-numara falan soylerken soylenebiliyor sanirim, ama mesela "tren kazasinda 1789 kisi oldu" derken uzun halde soyleniyor.


  • common of demons  (09.04.13 15:43:04) 
okul numarasi, adres, seri no. vs onyedi seksendokuz okunuyor
sayi verildiginde ise binyediyuz... diye okunuyor(insan sayisi, olen yaralanan sayisi vs.)

  • el desaparecido  (09.04.13 15:43:30) 
mesela telefon numarası söylerken de tek tek rakamları okunuyor.


  • balli borek  (09.04.13 16:04:13) 
mesela para icin fifteen hundred pounds seklinde deniyor.


  • lutah  (09.04.13 17:07:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.