birbirini göremeyen makinalar...

fazla kafa şişirmeden tüm doneleri özet geçiyorum:

-modem zyxel 660...

-modem bir switche bağlı. switchten de 2 ayrı makinaya kablo gitmekte...

-çalışma grupları ismi aynı olan bir ağ kuruldu ve her makina da ayrı ayrı önce modemden/hubdan geçiyor şeklinde tanıtıldı...

-alt ağ geçitleri aynı...

-ağ bağlantıları gelişmiş ayarlardan tcp-ip gelişmiş seçeneklerden DHCP etkin ve wins bölümünden tcp-ip üzerinden netbios etkin...

-yine ağ başlantıları gelişmiş ayarlardan seçime bağlı ağ bileşenlerinin hepsi onaylı...

-klasör seçeneklerinden "basit dosya paylaşımı kullan" işaretli değil...

-makina 1'in ağ bağlantıları listesinde yerel ağ bağlantısı ile 1394 bağlı... makina 2'nin ise sadece yerel ağ bağlantısı bağlı ki zaten başka birşey yok listesinde.. eski usb modem hariç..

-makina 1; xp proSP3 sahibi. makina2; sp2 sahibi..

- her iki makinada da güvenlik duvarları kapalı... ki bir önceki denemede açıktı ama özelliklerinden yazıcı ve dosya paylaşımı işaretliydi...

bu durumda;

her iki makina da çalışma ağını görüyor... ama;

makina 1; çalışma grubu listesinde sadece kendini...
makina 2; çalışma grubu listesinde hiç birşey...

görüyor...

şu durumda yapacak başka birşey var mı? yoksa makina insan savaşı başlamış sayalım mı?

IPX/SPX iletisim kuralini yüklemeyi deneyin.

  • helenart  (07.02.09 18:21:18)
run'dan direk bilgisayar adını veya ip'sini yazarak ulaşın. daha dün oldu bana.

  • desdinova  (07.02.09 21:42:24)