Bahar Alerjisi (Aman ne değişik)

Geçirdiğim eski bir otoimmün hastalıktan da mütevellit mega alerjik bir adam oldum çıktım.

Sezon itibariyle de polenler çıktı, mertlik bozuldu. Ankara'ya geleli 5 gün oluyor ve son 2 gündür işkence halindeyim.

Gözlerim zaten kurudur normalde, iyice tozuttular, ağız burun birbirine girdi, iş yerimde bildiğiniz büyük saksıda yeşil çiçeklerden var, şu yapraktan ibaret olan çiçeklerden yani, o bile ağız burun göz birbirine kattı.

Doktora gitmeden eczaneden edinmekten çok sıkıntı çekmeyeceğim ve güvenebileceğim bir antihistaminik var mı ?

Tıbbi birikimi bilen arkadaşlar için konuşuyorum: 10 sene önce Stevens-Johnson Sendromu geçirmiştim.

Teşekkürler.

8-10 yıldır alerjik rinit hastalığım var. 3-5 yıl ilaç kullanmadım, sonra 2 yıl aerius kullandım pek bir işe yaramadı. Son 2 yıldır desmont 5/10mg film kaplı tablet kullanıyorum, inanılmaz işe yaradı. Ne burun akıntısı, ne göz kaşıntısı, ne hapşırık.

  • hamsiii  (08.04.13 15:19:13)
Ne kadar süreyle ve dozda kullanıyorsunuz desmont'u ?

  • lefteyenine  (08.04.13 15:35:08)
Bana da doktor levmont verdi bugün. Günde 1 kez 3 ay kullanicam.

  • nar eksisi  (08.04.13 16:22:14)
sizin allerjide benim ki gibi sınır tanımıyor galiba.sabah akşam avamys sprey,sabah zyrtec 10 mg 1 adet,yatmadan önce desmont 10 mg bir adet.
tarife bu...
ama ben gene de doktora danışmadan ilaç kullanılmasına karşıyım.tercih sizin..
  • bu da mı gol değil lan  (08.04.13 19:52:59)
günde 1 tane sabah alıyorum desmont. doktora gitmiştim alerji testi yaptırdım ve bunu vermişti. yan etkisini görmedim. kısaca danışın doktora, bu ilacı bi sorun.

  • hamsiii  (08.04.13 21:15:33)