askerlik hakkında deneyimli olanlar

eksisozluk.com

bu konularda yardımcı olabileceğiniz, tavsiyeleriniz var mı?

1 ay acemiliğiniz var. Acemilik süresince zaten müzik dinlemeye vaktiniz olmayacak. Gerek de yok zaten, çok kafa muhabbet olacak bu sürede.

Sonraki kısımda yani kalan 4,5 aylık süre içerisinde, ustalık için atanacağınız taburda mp3 çalar işine bakarsınız. Zaten oraya gittiğinizde aradan geçen 1 ay ile birlikte konuyu çözmüş olacaksınız ama merak ettiğiniz için ben şimdiden yazayım:

1- Evet, mp3 çalar cep telefonu ile yasal olarak aynı işleme tabidir. İkisi de emre itaatsizlikten yargılanabilir. Fakat, cep telefonu için sizi mahkemeye verebilecek birçok komutan varken genelde mp3 çalarlara sadece el koyulur. Mp3 çaların sıkıntılı tarafı veri taşıyabilir olması. Veri taşıyabileb her türlü cihaz yasak, ancak radyo serbest.

2- Orada uzun dönem askerler bir paket sigara karşılığında sizin için içeriye mp3 çalar sokabilirler.
  • hiko seijuro  (07.04.13 22:37:47)
öncelikle hayırlı olsun ama yazdığın entry'de zaman geçirmek için kitap filan gibi şeyler sormuşsun. ben de 329 olarak gittim. aynı senin gibi düşünüyordum. :) şimdi bu düşüncelerime gülüyorum. sen sadece, bence, tependeki komutanların adam gibi adam olmasını, sıkılmaya vakit bulmayı iste. gerisi mühim değil.

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (07.04.13 22:52:06)
hiko s... baştan sona söylemiş. acemide her fırsatta uyumaya bak. usta birliğinde zaten 1 haftada ustalaşmış olacaksın.

  • libertine  (07.04.13 23:13:23)
Acemilige bisi goturme ama acikcasi ben bir roman goturdum iyi ki de goturmusum dedim. Insan biraz uzaklasmak istiyor o ortamdan ara sira.

Usta birliginde de ilk 2-3 hafta yol yordam ogren, sonra sokarsin ortam musaitse
  • chavezding  (07.04.13 23:29:29)