otomatik/manuel vites?

sürüş keyfi olarak hangisi daha önde sizce? keyiften kastım konfor değil, zevk açısından soruyorum?

aileye bir araba alınacak, 2005 passat 1.8t düşünüyoruz ama çoğu triptronik vites...

zevk = manuel vitestir der kaçarım

  • tasdelen  (07.04.13 19:48:06)
otomatik al gitsin ya manuel mi kaldu bu devirde. iphone dururken nokia 3310 istemek gibi birşey bu :)

  • secilmis uye  (07.04.13 19:51:11)
şehir içinde - mesela istanbul - daha çok kullanacaksanız ve daha çok yakması problem olmayacaksa tiptronik alın. manuel arabayla yoğun trafikteyken "sikerim manuelden aldığım keyfi, keşke otomatik alsaydım" dedirtebilir çünkü.

ayrıca canın çok vites değiştirmek isterse tiptronikte bunu yapabiliyorsun sanırsam?
  • zgrydn  (07.04.13 19:53:21)
Yıllarca manuel kullandım şimdi otomatik kullanıyorum.
Manuel evet zevkli ama şehir içinde uzun süre kullandığın zaman artık yoruyor
otomatik vites ise çok rahat

Sorun zevk olduğuna göre manuel derim ama şehir içinde yorar seni bıkarsın çok kullanacaksan.

Otomatik viteslerde manuel oalrak kullanabilirsin böle bir seçenek var sanırım.
  • basond  (07.04.13 20:00:22)
dsg gayet iyi, triptronik alın.

  • kayranin kedisi  (07.04.13 20:11:37)
Zevk = tipteonic f1 sanzımanda varsa tadından yenmiyor

  • Sskywalkeremre  (07.04.13 21:25:52)
manuel ile şehir içi sol bacak kası yaparsınız, evet daha ataktır, az yakar, şehirler arası 5' e atar gidersiniz. lakin 1.8 baktığınıza göre zaten yakıt probleminiz yok, tiptronik vites güzel bir vites, sürüşü de modeline göre (her aracın kendi sistemi var) sarsıntısız ve yumuşak oluyor. bir de tecrübe çok yok ise, yokuşta kaydırma stresini de yaşamazsınız.
selamlar.

  • ohtararan  (07.04.13 21:42:49)