Javascriptten Jquerye geçiş

Merhaba
aslında birkaç sorum var

1-Javascriptten jquerye ne zaman geçmek mantıklıdır?javascriptle bir site yapmış olmak mı gerek yoksa sadece jqueryde kastedileni anlamaya yetecek temel javascript bilgisi sahibi olmak mı sizce bu geçiş için yeterlidir?
2-Renkli ve güzel görselleri geçişleri olan bir site yapabilmek için jquery bilmek mi gerekli?
3-Flexible box model olarak geçen yerleşim tarzı şuanda en geçerlisi midir?Kişisel web sitesi yapıcam mesela.Flexible şekilde yapmam makul olur mu?

Şimdiden Teşekkürler

hiç havascript bilmeden de jquery kullanabilir/yazabilirsin ki. jquery'nin olayı zaten daha az yazmak. sitesinden bir örneği kopyalar, sadece bir yerde kendi class/id'ni belirtirsin çalışır. jquery pratikleri yaptıkça da ustalaşırsın onda. yani şart değil js bilmen. ama tabii bilirsen daha ince işler yapabilirsin.

  • hjarteblod  (07.04.13 16:56:16)