yds'ye ehliyetle girmek?

sınava giriş belgesinde sadece nüfus cüzdanı ve pasaportla girilir yazıyor ama benim sadece ehliyetim yanımda ve nüfus cüzdanı ile pasaportuma ulaşmam şu anda zor.

bunlar beni yarın sınava alırlar mı yoksa sabah uyumaya devam mı etsem :)

ösym sınavlarında benzer deneyimi olanların cevaplarını merakla bekliyorum.

uyumaya devam

  • superapple  (07.04.13 00:07:57)
bence de şansını bi dene. ben küpeyle girmiştim mesela bi kere yasak demelerine rağmen ama son sınavda da görevliler çok katıydı. bayağ kavgalar falan çıktı. görevlilerin insafına kalmış biraz.

  • sec guard  (07.04.13 00:18:46)
küpe falan görevlinin insafına kalmış evet ama ehliyet gözetmene bağlı ve geçerli sayılmıyor. hiçbir gözetmen almaz kimliksiz. boşuna gitme bence.

  • superapple  (07.04.13 00:20:56)
arkadaşlar nüfus cüzdanımı alabilmek için bir buçuk saat erken kalkıp ailemin evine gittim. sınav gözetmeni kimliğimi kontrol ederken ehliyetle girip giremeyeceğimi sordum ve "tabii ki girebilirsin" dedi :)

  • flexin  (08.04.13 09:16:54)
tabiki girebilirsin diyen adam sınav görevlileri için hazırlanan sınava giriş kurallarını zahmet edip açıp da okumamamış işgüzarın teki. yoksa ehliyetle giremezsin. ancak bina görevlisinin oluru ile girebilme şansın var. onda da bina görevlisi hakkında tutanak tutulabilir.

not: onlarca ÖSYM sınavında hem gözetmen hem de salon sorumlusu olarak görev almış bir akademisyenim.
  • yemrem  (08.04.13 11:28:17)
orda şaka yapmış da olabilir he he girersin gibisinden :) annem de salon görevlisiydi bir saat önceden ehliyetle biri gelmiş, almayız demişler doğal olarak. git vukuatlı nüfus kayıt örneği al gel nüfus müdürlüğünden demişler. çocuk koşa koşa gitmiş ama dönmemiş bir daha.......

  • superapple  (08.04.13 14:04:32)