Limonlu Su

Normalde cok su icebilen biri degilim zira suyun tadini sevmem.Bugunlerde beslenme seklimi duzene sokmam gerektigine karar verdim ve gunde en az 2 litre su icmeye calisiyorum.Fakat soyle bir sorunum var,suyun tadini cok sevmedigim icin bazen kocaman bir bardagin icine yarim limonun suyunu ekleyip oyle iciyorum.

Benim merak ettigim sey su ; suyu boyle icerken yine ayni etkili yaratiyor mu,yoksa illa saf su mu icmek gerekiyor?

Haa bir de ayni etkiyi yaratiyorsa baska neler ekleyip suyun tadini guzellestirebiliriz?

aynı etki evet. fakat 1 bardağa yarım limon çok. 1,5 litreye 1 limon hatta yarım limon sıkın. ya da böyle küçük küçük limon parçaları atın suyun içine.

taze nane de kullanılabilir.
  • jimjim  (06.04.13 19:08:13)
limonun suyunu sikip eklemek yerine mesela elmanin bir dilimini bir surahi suyun icine at sadece rayihasini versin.

  • mavicorap  (06.04.13 19:26:04)
"Su içemeyenlere içecekleri suyun içine birkaç dilim salatalık, limon dilimi ya da nane yaprağı atması tavsiye ediliyor. Yeterli miktarda su tüketmek kilo vermeyi de kolaylaştırıyor."

Kaynak: sag-lik.net
  • bykush  (06.04.13 20:22:10)