[]

italya'ya vize almak?

kurban bayramı için erken rezarvasyon ile tur almak istiyorum. ancak daha pasaport ve vizem yok. kamu personeliyim. italya'ya vize alma sorunu yaşar mıyım? pasaport bir haftada halloluyormuş artık sanırım, o kolay. bu konuda italya'ya gitmiş, benim gibi vize almış olanların fikrini almak istiyorum. bir haftalık klasik italya turu bahsettiğim olay.

6-1 derece kamu personeliyim. eşimde 4-bli sözleşmeli mühendis kamuda.

korkum vizeyi vermemeleri. bu durumda turun parası yanacak. değişiklik ve iptal yapmıyorlar.

bir de vize için ne belgeler istiyorlar? bankada para olması gerekiyor mu? ne kadar önceden vize için başvurmak gerekiyor. bizeye başvururken satın aldığım tatil turunu belgelendirmem gerekir mi?

ilk defa yurtdışına çıkacak olmanın şaşkınlığı ve hevesiyle soruyorum bunları. yardımcı olursanız çok sevinirim.

 
vize verirler.
pasaport, gidiş dönüş (özellikle dönüş) uçak biletleri, turla ilgili belgeler, kalacak yerinizi gösterir rezervasyon, maaş bordrolarınız, banka hesaplarınız (vadesiz hesapta en az 30 gündür bekleyen para) gibi dökümanlarla en az 1,5 ay önce başvurun vizeye.
tabii ki bu saydıklarım yeter değil gerek şartlar. tüm hepsi için italyan konsolosluğunun sitesine bakın iyice.
son olarak roma -- muhteşem bir tarih mirası dışında-- çok tırt bir yer. umarım venediğe falan gidiyorsunuzdur.

iyi yolculuklar şimdiden
  • jimjim  (05.04.13 20:14:43) 
@jimjim çok teşekkürler. italya vizesi yalnızca izmir'den mi alabiliyoruz? yoksa ankara'dan da alabilir miyiz?


  • adivar  (05.04.13 20:47:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.