[]

toefl ibt ye giren arkadaşlara soru

sevgili dostlar

toefl ibt hakkında bir sorum var. şimdi speaking bölümü için bazı kalıpların kullanılabileceği belirtilmiş. bu kalıpları kullanmak üzere henüz sınavı başlatmadan müsvedde kağıda notlar alabilir miyiz.

yani temelde sorum şu bir section'a başlamadan önceki zamanı soruları görmeden önceki zamanı keyfi kullanabilir miyiz?

Çok teşekkürler.

Not:(gre sınavında böyle bişey yapmıştım)

 
sevgili istanbul beyefendisi, öncelikle aynı yollardan geçmişiz, ben de tofıl ve gre kabusunu yakın zamanda yaşadım:)

section lar arası 1 er dakika süren var, hatta sen başlatmadan sorular da gelmez yani 1 dakikadan daha fazla da süre yaratabilirsin hemen next section tuşuna basmazsan. (tuşun gerçek adı neydi hatırlamıyorum)

müsvedde kağıdın olacak zaten, yazabilirsin o bi kaç dakika içerisinde ilk 2 sorunun kalıbı şu sonrakilerin şu... gibisinden. ama kişisel bir şey not etmek isterim ki konuşma sınavı olduğundan ötürü ben onları akıcı okuyamadım pek . yani biraz daha ezberlemiş olsaydım daha iyi olabilirdi, bırakıp bıdı bıdı susmadan konuşayım bari ing konuşabildiğimi anlasınlar taktiğini uyguladım ama tam puan alamadım tabii ki.

şu an da bıdı bıdı bi şeyler yazdığımın farkındayım:) youtube ta speaking için güzel taktikler anlatan videolar var, bi bakmak istersin belki:)

başarılar şimdiden!
  • balli borek  (05.04.13 13:17:10 ~ 13:27:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.