Ünlü siyah bilimadamları var mı?

Dostlar sosyal bilimlerle ilgileniyorum ve bugüne kadar ünlü bir siyah bilimadamına rastladığımı hatırlamıyorum belki benim cahilliğimdir kusura bakmayın.Sizlerin bildiği siyah ünlü bilim insanları kimler acaba?

birkac tane ekstrem durumdan bildigim var. ilki ben carson (doktor) digeri george washington carver (botanikci).

cok fazla bilinen siyah bilimadami yok cunku daha 50 yil oncesine kadar koleydiler veya ikinci sinif vatandastilar. kole olmayanlarin dogru durust egitim haklari bile yoktu. eh oyle olunca bilimadami falan da zor cikiyor.
  • entrapmen  (05.04.13 01:41:43)
neil degrasse tyson var benim bildiğim
www.famousscientists.org
böyle de bi liste buldum sana
  • kediebesi  (05.04.13 01:41:57 ~ 01:42:51)
something the lord made filminin konusu dayi var.

en.wikipedia.org
  • serabetan  (05.04.13 01:45:50)
Siyahların haklarını tamamen 1964'te aldıklarını varsayarsak Obama'nın 2009'da başkan olması bile sevindirici aslında. Ben de sosyal bilimciyim, ben de henüz rastlamadım ne yazık ki...

  • balli borek  (05.04.13 02:27:45)
ha bi de bunu buldum, aslında haksızmışım
(git: en.wikipedia.org )

  • balli borek  (05.04.13 02:31:41)