Kanunlarla üniversite kurallarını alt etmek...

karadeniz teknik üniversitesi'ne bu yıl başından beri öğrenci araçları alınmıyor. araştırdığımda bu saçma kuralı uygulayan başka üniversiteler de varmış.

soruma gelecek olursam; hastaneden bir belge alınsa örneğin uzun süre yürüyemez gibilerinden ya da rapor çıkartılsa okula dilekçe yazıp özel izin çıkarabilir miyim?

başka fikirleri olan varsa yazsın lütfen.

tabii ki.

fakat isterlerse size de karsi atakta bulunabilirler. mesela diyelim bunu cikardiniz, evinize yakin baska bi üniversite var, o durumda eger okula gelemeyeceginizi iddia ediyor ve bunu belgeliyorsaniz daha yakindaki yere gitmenizi resmi olarak önerebilirler.

ya da gercekten gerekli bir durum degilse biri ispikler onlarda bunu kanitlar ve ciddi hukuksal seyler yasayip okuldan uzaklastirma alabilirsiniz.
  • serabetan  (04.04.13 23:39:26)
trabzonda iki üniversite var zaten o sorun olmaz ama diğer riskler olabilir... uzun süre yürüyemez i uzun süre yürümemeli olarak değiştirsek. usüle en uygun şekili arıyorum. halı saha kazasıymış gibi gösterilebilir... bu iş çok zaman alacak gibi. başka da yöntem gelmiyor aklıma...

  • sormayageldim  (05.04.13 00:05:45)