istanbulda sokak heykelleri ve mobilyaları

dostlarım başlıktada belirtğim gibi istanbul da sokak heykel ve mobilyaları nerelerdedir.nasıllardır.gören, giden, bilen varsa lütfen..

edit:özür dilerim daha iyi açıklama yapayım; sanatsal-tarihi niteliği olan heykeller.

Ankara'da bankta oturan kız heykeli gibi heykeller mi? Ayrıca sokak heykeli ve sokak mobilyası arasındaki ilişki nedir? Açıklayınız.

  • sui  (06.02.09 09:48:23 ~ 09:48:36)
beşiktaşta conrad otelinin önündeki parkta adını hatırlamadığım hatta parkın adıyla aynı olan ünlü bir yazarımızın heykeli var. maçkada AÖF bürosunun karşısında bol miktarda park heykelleri var. Swissotel (giriş kısmı) karşısındaki parkta çok beğendiğim bir heykel (sanırım inönüydü) var.

  • pain  (06.02.09 10:55:51)
ilhan koman- akdeniz (malesef) yapıkredi plaza önü-

  • gdduman  (06.02.09 14:20:50)
Findikli'da cok vardir. MSU ogrencilerinin isleri, parkin oralarda, sahil boyunca gorulebilir.

  • pyro clustic flow  (06.02.09 20:54:02)
arkadaşlar çok saolun, bilgiler işimize yarıyacak.galiba istanbulda gelişkin bir kent kültürüde yok gibi.vapurdan bakınca, binaların hepsi birbirine yığılmış gibi duruyor.

(sui), sokak heykeli derken çok fazla anıt değeri olmayan muhitin kültürünü, mimarisini, vb yansıtan heykeller.sokak mobilyası derken de, mesela kitap şeklinde banklar var bilirsin, onlar gibi.avrupa bu konuda daha iyi, mesela adam almanyada çöpçü şeklinde çöp kutuları yapmışlar.
  • kaleci makabayasi  (06.02.09 22:03:49)