Adventure tarzı oyunlar oynayanlar bir bakın hele

Bu aralar adventure oynayasım var. hikayesi çok sağlam olsun. point-click olabilir, fps, tps, arcade görünümlü, isometrik olabilir, herşey olabilir.

şimdiye kadar oynadıklarım;

the longest journey
sanitarium
still life
faust
silent hill 2
silent hill 3
silent hill 4
to the moon
syberia 1
syberia 2

bu tarz klasik oyunlardan tavsiye edebileceğiniz varsa açığım; seri olabilir.

not: myst, grim fandango olmaz. bir nedeni var olmaz.

broken sword serisi iniyor. bunun yanında monkey island oyununu çok duydum, kronolojik olarak kaç oyun, sıralaması nasıl yardımcı olabilirseniz sevinirim.

not2: final fantasy de olmaz. japon işi olmasın.

senaryonun önüne geçmemesi ve fazla savaş olmaması koşuluyla rpg elementleri içerebilir.

the walking dead game
fahrenheit (şiddetle öneriyorum)

  • mattiadestro  (03.04.13 21:10:12)
Adventure denince aklıma ilk olarak LucasArts oyunları geliyor. Benim tavsiyelerim Full Throttle, Indiana Jones and the Fate of Atlantis ve Day of the Tentacle.

en.wikipedia.org

Monkey Island serisi beş oyundan oluşuyor, ilk iki oyunun (The Secret of Monkey Island ve Monkey Island 2: LeChuck's Revenge) remastered sürümleri mevcut. Doğrusu ben dört ve beşinci oyunları oynamadığımdan bir şey diyemiyorum ama ilk üç oyun muhteşemdir.

Bunlar dışında tavsiye edebileceğim oyunlar,

Beneath A Steel Sky (ScummVM'de ücretsiz.)
Machinarium
The Neverhood
  • dagog  (03.04.13 21:14:43)
the cameron files: loch ness
the cameron files: pharoah curse

  • sutlu nescafe  (03.04.13 21:35:12)
discworld, day of the tentacle.

  • duk leto  (04.04.13 00:12:52)